Päikeselise perepäeva kohtumised Konati järve kaldal (1)

Päikeselise perepäeva kohtumised Konati järve kaldal

JUSTKUI PIDUPÄEV: Kommi- ja küpsisekarbid käisid laagris vabalt ringi ja igaüks võis neist põske pista nii palju, kui tahtis ja kui kõhtu mahtus.
Foto: Aili Kokk

Selle aasta algul andis kauaaegne Saaremaa lasterikaste perede ühingu esimees, viie lapse isa Margus Arge ühingu juhtimisohjad üle Anneli Mihklepale, kaheksa lapse emale. Maakonna lasterikaste perede perepäeval Mustjala vallas kauni Konati järve ääres 10. septembril on see punases jopes naine justkui Figaro, kord asjatab siin, siis juba seal. Igale poole teda ka jätkub.

“Kirjutage ikka jah, et olen Mihklepp, aga tegelikult olen ma eilsest saadik Altmann,” kuuleme Annelilt pommuudist. Selgub, et just eelmisel päeval on see traksis noorik uuesti mehele läinud.

“Mu esimene pesakond, viis vanemat last, on suureks saanud. Nüüd on mul kolm pisikest poissi – Raimond (6-a), Roland (4-a) ja Oliver (2-a) – ja ma tahtsin nendega üht nime kanda.”

Anneli vanim laps on see pikk ja asjalik noormees Tauri (25), kes kõnnib laagris ringi, fotoaparaat kaelas. Kamandab ja sätib lehepildi jaoks oma pisikesed velled korralikult emme kõrvale ritta, ise vaatab kõrvalt: “Ei, ega’s mina pildile tule. Las olla need pisikesed…”

Anneli on nii tubli naine, et lõpetas sel kevadel pere ja töö kõrvalt Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi, lõputunnistusel vaid üksainus “rahuldav”. 24 aastat tagasi tuli kool pooleli jätta, siis tahtis tulla seesama esiklaps Tauri.

“Lubasin kunagi ammu oma lastele, et kui saan 42, siis hakkan oma elu elama,” räägib Anneli. “Ja nii ma siis tegin. Lõpetasin keskkooli ja viisin dokumendid sisse Tartu ülikooli Pärnu kolledžisse. Tahan õppida sotsiaaltöö korraldust. 1. oktoobril saab teada, kas olen kõrgkooli sisse saanud.”

Anneli tunnistab, et oli raske küll. Ja kiire oli ka. Töötab ta ju tegevusjuhendajana Sõmera hooldekodus, kus töö käib vahetustega. “Need üheksa kuud, mis ma koolis käisin, nägid mu lapsed mind kodus põhiliselt magavana,” naerab suure pere ema. “Kolm korda nädalas oli kool, kaks päeva ja ühe öö olin tööl ja vahepeal jõudsin kodus ka midagi teha. Ega mul kodus aega õppida olnud. Püüdsin koolist võtta nii palju, kui vähegi võimalik. Ja kui keegi räägib, et selles koolis saab hindeid kergemini, siis see on küll puhta vale jutt. Et see kool läbi teha, tuleb ikka väga kõvasti vaeva näha.”

Seoses kooliga meenutab Anneli üht humoorikat seika: üks lugupeetud pedagoog maininud kord tunnis, et “… no mis teie, Mihklepp, üldse lastest ka teate!”. “Tean ikka küll, mul neid tervelt kaheksa,” nähvanud õpilane õpetajale vastu ja sestsaadik oli selles osas edaspidiseks rahu majas.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email