Suured pered olid koos

Suured pered olid koos

MISSUGUNE PÄEV!: No mida veel ühelt päevalt tahta! Ilm oli päikseline ja suviselt soe ning maiustusi ohtrasti. Muudkui pista aga põske nii palju, kui jaksad.
Foto: Aili Kokk

Laupäeval Mustjala vallas Konati järve ääres toimunud Saaremaa lasterikaste perede ühingu perepäevale oli kaunist sügisilma ja üksteise seltsi nautima tulnud üle 70 suure ja väikese ilmakodaniku. Kõige tillemad jälgisid kogu seda melu turvalisest titevankrist.

Seekordse perepäeva üks põhikõnelejaid oli riigimetsa majandamise keskuse taimeökoloogi haridusega retkejuht Mari Lepik. Temaga koos käidi läbi Konati matkarada ning kuulati tema loengut sellest, kuidas ja mismoodi käituda looduses omanikuna ja teise inimese maalapil, mida teha tohib ja mida ei tohi. Pärast murti pead Mari Lepiku koostatud viktoriiniküsimuste üle ning viktoriini võitis Heinmaa pere, kes sai auhinnaks telgi.

Seltskondlikud mängud, ühine söömaaeg ja maiustused – just see on see, mida ühelt toredalt koosolemise päevalt oodatakse ja mida seekord ka ohtrasti oli. Lisaboonuseks kindlasti soe sügisene päikesepaiste. Kahjuks jäi aga päeva lõpus toimunud infotund, kust aasta algusest ühingu etteotsa valitud 8 lapse ema Anneli Mihklepp lootis saada häid ettepanekuid ja soove edasise töö korraldamiseks, n-ö kahvatuks. “Oldi liiga tagasihoidlikud,” tõdes Mihklepp. “Nagu eestlased ikka, kes teiste inimeste ees oma arvamust naljalt välja ütlema ei kipu.” Aga üldiselt võib kokku võtta, et üks kangesti kena päev oli.

Saaremaa lasterikaste perede ühingu perepäevast saab näha rohkem pilte ja lugeda reportaaži eeloleva laupäeva, s.o 17. septembri Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email