Kuhu minna

Teisipäev, 13. september

KINO
Divas kl 18 komöödia Pruutneitsid. Pilet 4 €.

TEATER
Kuressaare Linnateatris kl 19 tantsuetendus Kaks naist köögis, banaanist rääkimata. See Põhjamaade kunstnike koostöös valminud lavastus käsitleb köögi funktsiooni ja rolli muutumist ajas. Lavastuse huviorbiidis on ka rollikujundamise mõju ning liikumisjoonised köögis, toidu eetika ja muidugi toitumine. Idee pärineb lavastuse koreograafidelt, kes ise on mahlaka tüki oma elust köögis veetnud. Koreograafia/esitus: Kaja Lindal, Mari Mägi; dramaturg Siret Paju; helilooja Pauli Riikonen (Soome); videokunstnik Kay Kastner (Saksamaa); stsenograaf Sofie Saltfelt (Taani); valgusekujundaja Tobias Stal (Rootsi). Kestus ca 1 tund. Piletid hinnaga 8 € ja 6 € müügil Kuressaare Linnateatri kassas.

ÜRITUS
Orissaare raamatukogu lugemistoas kl 17.30 räägib Meie Maa ajakirjanik Veljo Kuivjõgi oma tööst ja Hiina reisi muljetest. 4. septembril tähistas ta 60. sünnipäeva. Tulge kuulama!
Kuressaare kultuurikeskuses kl 13–18 doonoripäev. Head inimesed, olete oodatud!

SPORT
Kuressaare linnastaadionil kl 18 Eesti meistriliiga jalgpall: FC Kuressaare – JK Sillamäe Kalev.

Kolmapäev, 14. september

KINO
Divas kl 18 komöödia Pruutneitsid. Pilet 4 €.

ÜRITUS
Kuressaare kultuurikeskuses kl 8–13 doonoripäev. Head inimesed, olete oodatud!

SPORT
Roomassaares kolmapäevane seeriavõistlus purjetamises. Start kl 18.30. Korraldab Saaremaa merispordi selts.
Orissaare staadionil ja spordihoones kl 17 Orissaare õhtu-meeting kergejõustikus. Võistluse eesmärk on populariseerida kergejõustikku Saaremaal, luua võistlemise võimalusi eelkõige Saaremaa ja Muhu sportlastele ning populariseerida võistlusalasid, milles Saaremaal vähe võisteldakse. Kl 17 avamine; kl 17.10 300 m tõkkejooks (tüdrukud ja neiud, naised); kl 17.30 300 m tõkkejooks (poisid, noormehed, mehed); kl 17.30 kettaheide (tüdrukud, neiud, naised); kl 17.45 kuulitõuge pöördega tehnikas (poisid, noormehed ja mehed); kl 18.20 kõrgushüpe. Osalema on oodatud igas eas sportlased.

ÜRITUSE EELTEADE

Neljapäeval, 15. septembril Kihelkonna rahvamajas kl 20 Saaremaa rahvateatri ja Orissaare kultuurimaja ühistööna valminud etendus “Timukas”. Lavale seadnud Ellen Teemus. Osades Rando Väljaots, Ardo Vahter, Anneli Kaljuste, Helje Basihhina. Pilet 4 €. Info tel 51 65 916.
Neljapäeval, 15. septembril Lümanda muuseumis vanavarapäev. Kl 15 Lümanda kooli saalis traditsioonilist lubjapõletust tutvustava filmi esitlus; kl 15.45 Lümanda muuseumi remonditud ruumide tutvustamine. Oodatud on kultuuriloolised annetused, mis seotud Lümanda vallaga.
Pühapäeval, 18. septembril Orissaare kultuurimajas kl 18 MTÜ Aitame Lapsi ja HeaTigu heategevuslik üritus tulekahjus kannatada saanud Haapsalu väikelastekodu toetuseks. Suur heategevuslik mustkunstietendus kestab orienteeruvalt 90 minutit, esitamisele tulevad lisaks päris uutele trikkidele parimad palad Jürgen Veberi telesaadetest ning Saku suurhallis ja Nokia kontserdimajas antud etendustest. Piletimüük on Orissaare kultuurimajas juba alanud. Pilet maksab eelmüügist ostes 8 eurot ja etenduse päeval 10 eurot.

ÜLESKUTSE
Saaremaa tervisenõukogu kuulutab Saare maakonna koolidele välja puu- ja köögi-viljapäeva(d), mis kestab 19. septembrist 26. oktoobrini.
Konkursi tingimused – Konkursi arvestusse lähevad nii ühe- kui ka mitmepäevased (kuna ühte päeva ei pruugi kõik toredad ideed ära mahtuda) antud ajavahemikus toimunud puu- ja köögiviljateemaga seotud üritused. Pärast puu- ja köögiviljapäeva(de) läbiviimist saatke oma ürituse kirjeldus (tegevus, kui palju osalejaid, fotod jne) kokkuvõtlikult hiljemalt 30. oktoobril e-kirjaga aadressil imbi@saare.ee või posti teel: Saaremaa Tervisenõukogu, Saare Maavalitsus, Lossi 1, Kuressaare 93816.
Hindamine – Hindamise viivad läbi Saaremaa tervise-nõukogu 5 liiget ja tulemused tehakse e-kirja teel teatavaks 4. novembril ja avaldatakse ka kohalikus ajakirjanduses.
Auhinnad – Saaremaa tervisenõukogu valitud kõige parema/sisukama puu- ja köögiviljapäeva (-päevade) läbi viinud kool saab auhinnaks 77 € oma koolis tervisepäeva korraldamiseks ning kaks kooli saab eriauhinna.
Info: Imbi Jäe, tel 45 20 534; imbi@saare.ee .

Print Friendly, PDF & Email