Kuressaare kunstikool – 30 Ja ta tõepoolest joonistab!

Kuressaare kunstikool – 30 Ja ta tõepoolest joonistab!

KUUES: Sellel pildil on kunstikooli 6. lend koos õpetajate (esireas vasakult) Anne Tootmaa, Rein Eskeli ja Ilme Maripuuga. Kunstikooli 30. juubelisünnipäeva tähistatakse näituse avamisega Raegaleriis 14. oktoobril.
Foto: Erakogu

Umbes säärase emotsiooni olevat prantslastes esile kutsunud Kuressaare kunstikooli üks vilistlane, keda elutee oli kunstide mekasse Pariisi viinud. Selle loo jutustas peagi 30-aastaseks saava kunstikooli direktor Boris Šestakov. Tema sõnul on Kuressaare kunstikool küll väike, praegu õpib seal ligi 60 last, kuid sellest hoolimata on igal aastal mõned õpilased, kes on oma kunstiõpinguid alustanud siin Saaremaal, jätkanud neid kusagil kaugemal ja suurele maailmale palju tähtsamas kohas. Ja isegi paljunäinud pariislasi on nad imestama pannud!

Sünni eellugu

Kunstikooli sünnipäev on 3. oktoober 1981. Tagantjärele mõeldes oli see veider aeg – elu täis absurdi, kommunistliku hiigelriigi agoonia, ehkki, olgem ausad, tookord taipasid seda vähesed tolle aja inimesed. Just sellises õhkkonnas sündiski Kingissepa linna lastekunstikool, tänane Kuressaare kunstikool.

Väidetavalt olevat selle sünniloo taga kommunistlik partei. Üpriski loogiline väide, sest kes Eesti ajalooga vähegi kursis on, peaks teadma, et aasta varem, see oli 1980. aasta sügisel, puhkesid Tallinnas pärast ühte pilajalgpallimatši väikesed noorsoorahutused. Sellele järgnes omal ajal palju kõmu tekitanud 40 kiri.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email