Tõnis Juulik lõpetas hooaja vigastuse tõttu

Tõnis Juulik lõpetas hooaja vigastuse tõttu

VANA MURE: Astma vaevas Tõnis Juulikut juba juunis toimunud Saarte mängudel.
Foto: Raul vinni

“Kahjuks see hooaeg mind jooksurajal enam ei näegi,” tõdeb Saaremaa parim pikamaajooksja Tõnis Juulik. Põhjuseks on nii bronhiaalastma kui ka jalavigastus. Seega ei näe Juulikut oktoobris ka koduse kolme päeva jooksu rajal.

Tõnis Juulik kirjutab oma blogis, et hooaja lõpetamise otsus sündis koos arstiga. “Arstiga konsulteerides pidasime mõttekaks aeg natukeseks maha võtta. Allergiast põhjustatud bronhiaalastma ei ole küll väga hull, aga jalaga on ikka kehvasti ja kala on sees. Samuti on erinevad jamad emotsionaalselt päris tugevalt räsinud ja jooksurada ei kutsu kuidagi,” selgitab Juulik põhjusi.

Järgmise hooaja kohta Juulik midagi lubama ei hakka. “Kui tervis korras, siis hakkan end tasapisi uuesti liigutama. Arvatavasti tuleks treeningu mudel teist moodi üles ehitada. Vaja on kiirust ja kiiruslikku vastupidavust arendavaid trenne teha ja mahutreeninguid pisut tagasi tõmmata,” märgib ta.

“Tean, et minu ajad on veel jooksmata, ja enne nende saavutamist ei tahaks väga loobuda. Mäletan head lennutunnet veel veebruarist-märtsist ja seda tahaks veel kogeda,” ei kavatse Juulik oma sõnul spordiga veel lõpparvet teha.

Print Friendly, PDF & Email