Mullu tunnustas Salme vallavalitsus, tänavu liha- ja piimaühistu (3)

Mullu tunnustas Salme vallavalitsus, tänavu liha- ja piimaühistu

TEEÄÄRE TALUNIKUD LEMMIKLOOMAGA: Anne Tiitma ja Uno Tamm taluõues vabalt ringi jooksva Brunoga, kellest on saanud pere lemmikloom.
Foto: Aare Laine

Teeääre talu sisehoovis ei püüa pilku üksnes äsja pügatud muru, erksavärvilised lillepeenrad ja lillealuseks seatud hobuvanker, saagi all lookas õunapuud ning teisel pool tara rohtu näksiv hobune, vaid ka õues ringi jooksev orikas Bruno ja seaga koos kekutavad pärlkanad ja -kuked.

Bruno jookseb autost väljuvat külalist kohe uudistama. Nuusutab inimest ja autotki, täpselt nii, nagu koeradki seda teevad. Kuked ajavad tiivad kohevile ja lasevad laulugi lahti.

Elumaja õues ringi sebivad loomad ja linnud ei moodusta protsentigi kogu Teeääre talu loomariigist. Piimatootmistaluna on Salme valla Lassi lauda lehmad oma vägeva toodanguga tuntuks teinud nii Teeääre talu perenaise Anne Tiitma kui ka peremehe Uno Tamme. Mullu tunnustas Salme vallavalitsus Eesti vabariigi aastapäeval Suurna küla Teeääre talu valla traditsioonilise stipendiumiga. “See talupere on ettevõtlik ja teinud tulemusrikast tööd loomakasvatuse ja üldse põllumajanduse edendamisel.

Ära on märgitud ka nende abivalmidust ja aktiivsust ühiskondlikus töös,” kirjutas tunnustatutest mullu veebruaris kolleeg Raul Vinni Saarte Hääles.
Sellel aastal võttis taluperenaine Anne Tiitma vastu Saaremaa liha- ja piimaühistu ning piimatööstuse rändkarika ning aukirja 2010. aasta töötulemuste eest. Rändkarikaks oleval miniatuursel piimanõul on tekst
“Rändauhind parimale piimatootjale”. Anne Tiitma on Janek Mägi järel teine selle auhinna saaja. Võitjate nimedki on metalli graveeritud.

Täpsustuseks võib öelda, et auhinna võitis Anne Tiitma tootegrupis “üle 200 tonni aastas”, mis tähendab, et Lassi farmi lehmad lüpsid aastas üle 200 tonni piima. Kui arvestada, et farmis on 62 lehma ja keskmine aastatoodang on pisut üle 6000 kg piima lehma kohta, siis kujunes terve farmi aastatoodanguks ligi 400 tonni.

Loe edasi tänasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email