Kuressaare kolledž selgitab välja kaugtöövõimalused Saaremaal

Kuressaare kolledž selgitab välja kaugtöövõimalused Saaremaal

 

Tehnikaülikooli Kuressaare kolledž on kaasatud projekti FLEX, mille raames uuritakse kaugtöövõimalusi Saare maakonnas.

Kolledži turismimajanduse assistendi Jana Raadik Cottrelli sõnul puudub Saare maakonnas, nagu ilmselt ka paljudes teistes kohtades, hetkel kompaktne ülevaade nn teise kodu omanikest. Ta selgitas, et teise kodu omanikud on Saare maakonnas elamut, suvekodu või ka korterit omavad inimesed, kes veedavad suurema osa oma ajast ja töötavad kusagil mujal. 

“Uuringuga soovime saada vastuseid paljudele maakonna arengut puudutavatele küsimustele. Saare maakond on atraktiivne puhkepiirkond ja paljud on siia soetanud endale teise kodu väga mitmetel põhjustel,” ütles Raadik Cottrell.

Paljud sellise teise kodu omanikud plaanivad tema sõnul asuda alaliselt Saare maakonda elama ja paljud on seda juba teinud. “Kindlasti on neil inimestel maakonna arengutes palju kaasa rääkida,” märkis ta.

Jana Raadik Cottrell lisas, et tõenäoliselt ei osataks ilma uurimata vastata näiteks küsimustele, kui palju on Saare maakonnas teise kodu omanikke valdade lõikes, millistes piirkondades on teise kodu omanikke kõige rohkem, mida peavad teise kodu omanikud oluliseks oma teise kodu piirkonnas, kuivõrd ollakse valmis kaasa lööma piirkonna arengus, osalema külaliikumistes. Aga ka küsimustele, milliseid keskkonnamuutusi peetakse soovitavaks ja milliseid mitte, kuivõrd ollakse huvitatud kaugtöövõimalustest Saare maakonnas ja milliseid teenuseid soovitakse näha lähipiirkonnas.

“Need on vaid osa küsimustest, millele soovime selle uuringu käigus vastust saada,” möönis Raadik Cottrell. Ta lisas, et uuringusse on kaasatud Kuressaare kolledži tudengid, kes töötlevad kogutud andmeid ja analüüsivad tulemusi erinevatest aspektidest. 

Uuringu esimene etapp peab olema lõpetatud novembri alguseks ja eelkõige peaksid selle tulemustest Jana Raadik Cottrelli hinnangul olema huvitatud kohalikud omavalitsused, kelle poole ta info saamiseks pöördunud on, ja piirkonna ettevõtjad.

Projekt FLEX (“Flexible working culture – rethinking of work, place, time and life”) tegutseb INTERREG IV A programmi raames.

Print Friendly, PDF & Email