Estonian Airi jätkamine Tallinna–Kuressaare liinil tõstab piletihinda (6)

Estonian Airi jätkamine Tallinna–Kuressaare liinil tõstab piletihinda

HINNATÕUS: Odavaim pilet liinil Kuressaare–Tallinn hakkab maksma 30 eurot.
foto: Arhiiv

Estonian Air (EA) ja Saare maavalitsus saavutasid eile viimaks kokkuleppe, mille kohaselt jätkab EA talvehooajal Tallinna–Kuressaare liini teenindamist lennukitega Saab 340. See tõstab senist odavaimat piletihinda ligi kaks korda, 30 euroni.

Saare maavanema kohusetäitja Jaan Leivategija ütles Saarte Häälele, et kui vahepeal oli kaalumisel uue hanke korraldamine või võimalik üleminek väiksematele lennukitele, siis nüüd saavutati kõiki osapooli rahuldav kompromiss.

“Reisijate seisukohast on tähtis, et lennud jätkuvad võimalikult sarnase graafikuga ja samasuurte lennukitega,” sõnas Leivategija. Saavutatud kokkulepe on tema sõnul kujunenud nõudlust arvestades parim võimalik lahendus, sest ei neil ega ka EA-l ei olnud tegelikult paremat lahendust välja pakkuda. 

EA kommertsala asepresidendi Rauno Parrase sõnul oli EA kindel soov jätkata klientide teenindamist, kuid kuna liini opereerimiskulud on viimaste aastate jooksul oluliselt kasvanud, tuli otsida uusi lahendusi. 

Parrase sõnul toimub lennugraafikus üks muudatus, s.t enam ei toimu esmaspäevaseid Tallinna–Kuressaare lende. See ei tohiks aga liinilepingu osapoolte hinnangul Tallinna–Kuressaare liini kasutavate reisijate lennuharjumusi palju mõjutada, sest talvine reisijatestatistika näitab, et esmaspäev oli kõige väiksema reisijatehulgaga päev üldse. Muus osas jääb lennuplaan suuresti samaks ning EA teavitab lähipäevil uutest lennuaegadest täpsemalt.

Parras lisas, et vaatamata kütusehinna 70-protsendilisele tõusule viimastel aastatel ning lennujaama suurematele kuludele ei õnnestunud Estonian Airil lennu teenindamiseks lisadotatsiooni saada. “Selleks, et hoida Tallinna–Kuressaare lennuliinil sama teenindusstandardit, oleme sunnitud piletihinda tõstma 2008. aastal kokkulepitud tasemele,” sõnas Parras.

Ühe Tallinna–Kuressaare reisi hind algab seega edaspidi 31 eurost ja Kuressaare–Tallinna suunal 30 eurost. Parras nentis, et nad on siiani pakkunud Kuressaare liinil kuni 50-protsendilist hinnasoodustust, et lennuühendust populariseerida, kuid kasvanud kulude tingimustes ei ole see enam võimalik.

Sama kinnitas ka Jaan Leivategija. Ta märkis, et 2008. aastal sõlmitud lepingus kindlaks määratud piletihind oli tegelikult senimaani kehtiv ning n-ö uus hind ei olnud lõppenud läbirääkimiste sisuks. “Nagu vedaja ka ise selgitas, tegid nad liini populariseerimiseks ise pea 50-protsendilist soodustust. Enam nad nii aga jätkata ei saanud, sest kuigi nad ise andsid selle soodustuse, kandsid nad seeläbi ise ka kahju,” selgitas Leivategija. “Lisaks oli selge see, et keset aastat ei olnud võimalik lisadotatsiooni saada.”

Print Friendly, PDF & Email