Kuhu minna

Kolmapäev, 7. september

KINO
Divas kl 18 ulmemärul Ahvide planeedi sünd. Alla 12-a mittesoovitatav. Pilet 4 €.

ÜRITUS
Kaitseliidu majas Kuressaares Väljaku 5 kl 19 NKK teeõhtu. Külaliseks 5. septembril ametisse astunud uus Saaremaa maleva pealik kolonelleitnant Kristjan Moora. Oodatakse rohkearvulist osavõttu ja nagu ikka on kohv ja tee maja poolt, kõrvane võta ise kaasa!

SPORT
Kuressaares Liikudes tervemaks XIX etapp – tund tervisele Musumännikus. Ootame jooksma ja jalutama kl 18–19. Lisainfo www.kuressaarespordikeskus.ee .
Roomassaares kolmapäevane seeriavõistlus purjetamises. Start kl 18.30. Korraldab Saaremaa merispordi selts.

Neljapäev, 8. september

ÜRITUS
Kuressaare Raegaleriis avab kl 13 näituse ruhnlasest maalikunstnik ja graafik Ann Jõers. Näitus Ruhnu radadel on jätkunäitus 2008. aasta sügisel Raegaleriis toimunud näitusele Ruhnu kunstis, kus ka Ann Jõers oma töödega esines. Ann Jõers on üks nendest kunstiinimestest, kes pole lihtsalt suveruhnlane, vaid on end Ruhnu saare külge köitnud hingeliste ja perekondlike sidemetega  ning veedab seal suurema osa aastast. Tallinnast pärit Ann Jõers leidis tee Ruhnule juba aastakümneid tagasi, kui käis ERKI maalipraktika ajal saarel joonistamas. Näitusel Ruhnu radadel eksponeerib autor oma viimaste aastakümnete pastellmaale, mille põhiteema on merevaated ja loodus. Näitustel esineb 1966. aastast. Isiknäitused: 1972, 1977 ja 1982 Tallinna kunstisalongis, 1973 Pärnus, 1983 Tallinnas Projekteerijate majas.

KINO
Divas kl 18 ulmemärul Ahvide planeedi sünd. Viimane seanss. Pilet 4 €.

TANTS
Divas Party@Diva.
Kodulinna lokaalis disko. Sissepääs tasuta.
Ööbiku klubis Ladies Night@Ööbik: DJ DHR. Sissepääs kõigile tasuta.
Club Privilege’is Student Special Party. Sissepääs tasuta.

TULEKUL
Eesti vähemusrahvuste harrastusteatrite festival Vananaiste Suvi 2011
Reedel, 9. septembril kl 19 festivali pidulik avamine kl 19.15. Vene noorsooteater (Tallinn) – M. Lado “Väga lihtne lugu”. Lavastaja Jevgeni Gaitšuk.
Laupäeval, 10. septembril kl 12 Vene kultuurikeskuse teater Junost (Tallinn) – J. Salinger “Ahmides”. Lavastaja Dmitri Lomovoi. Kl 13.20 Jõhvi vene gümnaasiumi teater Edelveiss – H. C. Andersen “Ühe ema lugu”. Lavastaja Tatjana Laada. Kl 15.15 Vene noorsooteater (Tallinn) – Eleanor Porter “Pollyanna”. Lavastaja Alla Milovidova (VNT). Kl 16.40 Vejer & Špaga (Harjumaa/Maardu) – Bertold Brecht “Teresa Carrari vintpüssid”. Lavastajad Anton Kiselius ja Jessenia Antropova. Kl 18 galakontsert. Festivali lõpetamine, autasustamine jne. Festival toimub Kuressaare Linnateatris. Piletid müügil samas. Päevapilet 4 €, etenduse pilet 2 €.

Hea teada
Urmas Tartese makropildistamise meistriklass kutsub!
Maailm meie ümber on täis väikseid asju ja detaile. Nende pildistamine tundub olevat imelihtne – vajuta vaid päästikule ja pilt käes. Ometi juhtub tihti nii, et imekenast lillest, putukast, kallima silmast või kaelakeest tehtud pilt ei tule selline, nagu tahaks. Mida peaksime teistmoodi tegema? Kursusel räägitakse sellest, mida lähipildistamisel arvestada ja missuguseid nippe nii pildistamisel kui ka digipimikus kasutada, et meie pildid paremaks muutuksid. Koolitus toimub Kuressaares Arensburgi hotellis (Lossi 15).

Laupäeval, 24. septembril kl 18 loeng “Lähipildi lugu”. Mida lähipildistaja saab pildistada? Mis lugu räägivad lähipildid? Kuidas teha seda nii, et sellest saaksid aru nii pildistajad, vaatajad kui ka rahvusvaheline žürii. Missugune peab olema lähipildistaja fotokott? Pühapäeval, 25. septembril kl 9 loeng-seminar “Sättimise lugu ehk Lähipildistaja rusikareeglid”. Kuidas oma tehnikat seadistada ja kasutada? Seminar läheb sujuvalt üle praktiliseks pildistamiseks koos juhendajaga. Kl 14 lõuna, kl 14.30 hommikul tehtud (ja mõne varasema kaasavõetud) piltide sisuline ja tehniline analüüs. Kl 16 loeng “Lähipildistaja ja digipimik”. Kl 18 kursuse lõpetamine. Kahepäevase koolituse hind on 65 €, mis sisaldab loenguid, lõunasööki teisel päeval ning sauna ja üldbasseini kasutamist esimese päeva õhtul. Lisainfo ja registreerimine (vajalik, kuna osalejate arv on seekord kahjuks piiratud): http://www.saaremaaloodusretked.ee/koolitused#12 .

Print Friendly, PDF & Email