Minister Kiisler pakub maavanemaks Kaido Kaasiku (9)

Minister Kiisler pakub maavanemaks Kaido Kaasiku

TULEVANE MAAVANEM: Saaremaa omavalitsuste liidu juht ja Valjala vallavanem Kaido Kaasik koos abikaasa Siiviga valla tippüritusel Jööri folgil. Foto: Ivika Laanet

Regionaalminister Siim-Valmar Kiisler esitab Saare maavanema kandidaadiks Valjala vallavanema Kaido Kaasiku (43).

“Kui majasisene süsteem on selgeks saanud, tuleb üle vaadata maakonna kehtivad arengudokumendid ja teha visiidid meie teistesse riigiasutustesse, omavalitsustesse ning külastada maakonna organisatsioone ühendavaid esindusi,” kirjeldas Kaido Kaasik oma esimesi tööülesandeid maavanemana.

Saaremaa omavalitsuste liidu juht, Isamaa ja Res Publica Liitu kuuluv Valjala vallavanem Kaido Kaasik ütles, et maakonna üks tõsisemaid murekohti on elanikkonna vähenemine, millega kaasneb vajadus üle vaadata avalike teenuste maht maapiirkondades. “Elanikkonna vähenemine ja vananemine on muidugi üle-eestiline probleem, kuid kas suudame siin midagi otsustavat ette võtta, seda on veel vara öelda,” lausus Kaasik.

Ta lisas, et kuigi töötus on maakonnas sel aastal vähenenud seitsme kuuga pea 40%, elavad paljud pered toimetuleku piiril. Viimased aastad on kaasa toonud palju sotsiaalseid probleeme, mis on tingitud inimeste sissetulekute vähenemisest ja headel aegadel võetud kohustustest.
Regionaalminister Siim-Valmar Kiisler ütles Saarte Häälele, et pärast paljude saarlastega vestlemist on ta jõudnud veendumusele, et Kaido Kaasik on Saaremaal väga lugupeetud inimene.

“Kaasik on kindlasti ka väga pädev inimene maavanema ülesannete täitmiseks,” kinnitas Kiisler, selgitades, et enne ettepaneku valitsusele otsustamiseks saatmist on ette nähtud regionaalministri ja kandidaadi kohtumine omavalitsuste esindajatega ja omavalitsuste arvamuse ärakuulamine.
“Kandidaate on üks, regionaalministrina ma teisi kandidaate esitanud ei ole ja usun, et valitsus toetab Kaasiku kandidatuuri,” tähendas regionaalminister.

Saaremaa omavalitsuste liidu aseesimees ja Salme vallavanem Kalmer Poopuu on varem Saarte Häälele öelnud, et kui Kaasiku kandidatuur peaks esitatama, siis vaevalt keegi vastu oleks. “Kui arutelu tuleb, eks siis kuuleb. Üldiselt keegi ju vastu pole,” märkis Poopuu toona.
Uue maavanema ametisse nimetamiseni täidab maavanema kohuseid maasekretär Jaan Leivategija.
Loe Kaido Kaasiku pikemat arvamusavaldust Saaremaa arengutest, maavanema rollist ja võimalustest maakonna elu edendamisel homsest Saarte Häälest.

Ivika Laanet, Andres Sepp

Print Friendly, PDF & Email