Leisi vallas toimusid külade sportlikud mängud

23. juulil toimusid teist aastat järjest Leisi valla külade sportlikud mängud, kust võttis osa neli võistkonda: Leisi, Karja, Pärsama ja Mätja. Ühte võistkonda pidi kuuluma kuus liiget, neist vähemalt kaks naissoost. Kavas oli mälumäng, pimevõrkpall, võõraste silmade jooks, korvpalli vabavisked, noolevise, täpsusheide, paigalt kaugushüpe, kuulijänn ja jalgpalligolf.

Mälumäng pani proovile võistlejate teadmised Leisi valla külade kohta ning nuputamist oli naljakate faktide ja seaduste kallal. Nüüd teavad kõik osalenud, et Leisi vallas on 54 küla, jõehobu piim on roosa ja Ameerikas Georgias ei tohi kana üle tee minna. Võõraste silmade jooks oli ehk kõige paeluvam ala, kuna kaasaelamist oli palju. Ühel liikmel seoti silmad kinni ja teine pidi teda juhendama vaid eemalt rääkides.

Nii läbiti teatud ring. Kõik liikmed pidid olema nii juhendaja kui ka jooksja rollis. Kuulijännis tehti heide vasaku ja parema käega, rinnalt ja alt. Teine võistkonna liige alustas heitmist sealt, kuhu eelmise kuul oli kukkunud. Nii jõuti ühest staadioni otsast lõpuks teise välja. Sama põhimõttega hüpati ka hoota kaugust: järgmine võistleja alustas eelmise hüppaja jälgedest.

Jalgpalligolfi eesmärgiks oli võimalikult väikese löökidearvuga läbida kuus pesa, kusjuures iga võistleja alustas oma pesast. Väikseimaks arvuks osutus 18, mis teeb keskmiselt kolm lööki pesa kohta. Täpsusheite vahenditeks olid petangikuulid, noolt visati mõlema käega ning võrkpallis ei näinud vastased üksteist. Kõige tihedam rebimine käis Leisi, eelmise aasta võitja, ja Pärsama vahel, kes olid punkt punktis kinni kuni viimaste aladeni.

Pikka päeva jagus nii päikesepaistet kui ka vihmasabinat. See osalejaid ei heidutanud ning viis tundi kestnud võistlus lõppes kiiresti. Esimese koha noppis Leisi, teiseks tuli Pärsama, kolmas oli Mätja ning neljas Karja võistkond.

Üritus sai võimalikuks suures osas tänu sponsoritele, kes panid välja auhinnad. Suur aitäh Grand Rose spaale, DL Distributors OÜ-le, Elektroonika Ärile ja Securitas Eesti AS-ile, loodame koostööle ka järgmistel aastatel.

Leisi spordiselts

Print Friendly, PDF & Email