Kuulutuses ehitusteenuste pakkuja võib osutuda petiseks (10)

Omale ilusat ja väikest unistuste suvemaja ehitada tahtnud naisel tuli kogu südamest pettuda, sest ehitaja võttis vastu küll raha, kuid maja ei ole ta valmis teinud tänaseni. Ehitaja tunnistas Saarte Häälele, et tal on tõepoolest ehitus veninud.

“Mul ongi nüüd poolikud majaseinad ja aastaid maksta tulev pangalaen,” ütles Anneli (nimi muudetud – toim) Saarte Häälele, arvates, et võib-olla ta oligi rumal ja lasi ennast petisel ära rääkida, kuid ka sel juhul peaks tal ju olema õigus oma raha tagasi saada ja ehitajal tuleks oma tegematajätmiste eest vastutada.

“Olgu see lugu õpetuseks kõikidele,” tahab Anneli hoiatada inimesi mehe eest, kes tänase päevani kuulutab Saarte Hääle veergudel, pakkudes end ehitustöödele appi. Anneli sai sellele kuulutusele vastates aga petta.

Suure rahalise kaotuseni viiv saaga sai alguse eelmisel suvel, kui ajalehekuulutuse kaudu ehitajat otsiv Anneli lõpuks sobiva mehe leidis, kes talle selge ja ladusa jutuga kohe hea mulje jättis. Omavahel sõlmiti leping ning asjad hakkasid liikuma. Anneli tegi ka kokkulepitud ettemakse.

“Siis oli ikka ja jälle midagi juurde vaja, ning ma siis ka vastavalt maksin,” rääkis Anneli, selgitades, et ajaks, kui maja pidi kokkuleppe kohaselt valmis olema, oli vundamendile laotud vaid üks rida palke.

“Hiljem olid mehel kogu aeg mingid vabandused ja ta siiralt lubas töö lõpetada ja ma jäin uskuma,” ütles Anneli, lisades, et mees on hiljem ehitisele küll mõned palgiread lisanud, kuid maja valmimisest on asi veel kaugel. Tänaseks on Anneli igasuguse lootuse kaotanud ning mehe antud lubadusi enam ei usu.

“Ma ei saa abi mitte kusagilt,” on ta üdini õnnetu, rääkides, et peaks pöörduma kohtusse, kuid hetkel ei ole tal selle jaoks piisavalt raha ning lepingulisi suhteid politsei ei klaari. “Teeme palkmaju, samas restaureerime kõikvõimalikke palkehitisi ja teeme ka ehituse juurde kuuluvaid üldehitustöid,” seisab kuulutuses, mille peale helistades Anneli petta sai.

Kuulutuses oleval telefoninumbril vastab optimistlikult Gert-Erik Rudissaar, kes ei ajagi midagi tagasi, vaid tunnistab, et üks ehitusobjekt on tal tõepoolest problemaatiline “Ma ajan need asjad korda,” lubas Rudissaar, tunnistades, et see on ainus objekt, millega tal on probleemid, kuid miks need on tekkinud, mees selgitusi jagada ei taha.

Seda, et Rudissaarel on ohvreid rohkem kui üks, kinnitab asjaolu, et Saarte Häälele on teada ka teine inimene, kes samalt mehelt petta sai. Sellele meesterahvale pidi ta ehitama majast vaid ühe osa. Võttis raha ette ning ehitama ei ilmunudki.

“Kavatsen lähiajal politseisse pöörduda,” kinnitas petta saanud mees.
Anneli palub kõigil, kel on sama mehega sarnaseid kogemusi, võtta ühendust Saarte Hääle toimetusega (evely.aavik@saartehaal.ee või helistada telefonil 45 30 218).

“Koondades jõud, suudame ehk ka midagi ette võtta,” arvas Anneli.

Print Friendly, PDF & Email