Saaremaa noored teel Luksemburgi

Teisipäeval stardivad kolm poissi ja viis tüdrukut Luksemburgi, kus toimub 15–18-aastaste noorte keskkonnateemaline projekt. Üks saarlaste grupijuhtidest Ilme Õunapuu ütles Saarte Häälele, et sel aastal on projekti teemaks vesi ja veekaitse ning lisaks eestlastele leidub noori veel teistest Euroopa riikidest.

Iga grupp läheneb veekaitse teemale oma nurga alt: kes näitleb, kes teeb animafilme. “Meie noored tegid pilte vee reostamisest, vee raiskamisest ja veest üldiselt. Piltidest pannakse kokku e-raamat ja iga pildi juurde selline selgitav jutuke,” sõnas Õunapuu. Kohapeal on veekaitsega seotud töötoad, näidatakse oma lähenemisviisi veekaitsele ning projekti suurim eesmärk on kindlasti noorte keskkonnateadlikkuse tõstmine.

Kuigi projektis osalemise võimalust oli meedias aktiivselt kajastatud, oli sel aastal Ilme Õunapuu imestuseks probleeme noortegrupi kokkusaamisega. “Ilmselt ehmatas noori ära mõte pilditegemisest, ehk arvati, et nõutakse midagi keerulist ja professionaalset, kuid projekt oli mõeldud täiesti tavalistele noortele, kellele meeldib ajaviiteks pilte teha, praegusel juhul veekaitsest,” ütles Õunapuu Saarte Häälele, lisades, et ka reisi maksumus oli täiesti taskukohane. “Kohapealne majutus ja toitlustus, edasi-tagasi sõit – kõik tasuta.”

Keskkonnateemalise projekti kirjutasid kokku Saarte koostöökogu ja MTÜ Jangerid. Tagasi jõuavad saarlased pühapäeva öösel.

Järgmisel aastal toimub projekt Prantsusmaal, teemaks taaskasutus ja säästlik eluviis ning siis on kõigil noortel huvilistel võimalus taas kord kandideerida.

Print Friendly, PDF & Email