Uue tänava elanikud nõuavad linnalt öörahu tagamist (8)

Kuressaare Uue tänava elanikud pöördusid parklapidutsejate pärast taas linnapea poole, sest kahe aasta eest antud lubadused ega meetmed pole vilja kandnud.

Ööklubi Diva tagust parklat kasutatakse öösiti avalikult alkoholi tarbimiseks, urineerimiseks, sealhulgas naabruses asuvate aedade ja majade seinte vastu, ja rämpsu loopimiseks. Peamiselt häirib parklataguseid majaomanikke autodest tulev vali muusika, pidev kummide vilin ning sõitmine.

“Helistame öösel korduvalt politseisse, nad tulevad korra kohale, hetkeks on vaikus, ja läheb sama trall edasi,” rääkis Uue tänava elanik Maile Kivimäe ning ütles, et magamata öid jagub nii talle kui ka naabritele.

Viimati pöördusid murelikud inimesed toonase linnapea Urve Tiiduse poole sama probleemiga kaks aastat tagasi ning linn lubas probleemi kiirelt lahendada. Ent leevendust jagus vaid paariks nädalaks, kui politsei parklat tihedamalt kontrollimas käis. Nüüdseks on olukord nii hulluks läinud, et läheduses asuv kodumajutus on oma tegevuse peaaegu lõpetanud, sest külalistele pole võimalik öörahu tagada.

Kodanikud on hämmingus, kuidas linn nende probleemile lahendust ei leia. “Saaremaal ehitatakse sadamaid, kulutatakse raha kõiksugu reklaamide peale, meil on terviselinn, ja nüüd ei saada ühe parkla haldamisega hakkama,” avaldas Kivimäe naaber Rein Nettan nördimust.

Linnapea ning politsei kommentaari on oodata täna, mil toimub kohtumine kodanikega.

Print Friendly, PDF & Email