Kollane Allveelaev jättis publiku pika ninaga (2)

Teisipäeval Saaremaa sadamas toimuma pidanud Kollase Allveelaeva kontserdi ärajäämisest kuulsid pettunud kuulajad alles kohapeal. Korraldajad süüdistavad tehnikat ja üksteist.

Kell seitse algama pidanud kontsert tipnes publiku jaoks vaid Saaremaa sadamasse minekuga, sest pool tundi enne kontserdi algust teatasid korraldajad, et tehnilistel põhjustel Kollane Allveelaev esineda ei saa. Pettunud külastajatel ei jäänud muud üle, kui tagasi sõita ning autos juurelda, mis küll valesti läks. Nii rääkis Saarte Häälele publiku seas olnud Ülle Tiit.

Naist ei pannud nördima niivõrd kontserdi ärajäämine, kuivõrd tõsiasi, et publikut alles viimasel hetkel teavitati. Tiidu sõnul jääb see talle segaseks. “Näitleja haigestudes jääb etendus ära ning sellest antakse paar päeva enne teada, arusaadav, ikka juhtub, aga alles kohapeal ütlemine paneb küll pettuma,” nentis ta.

Ürituse korraldusfirma Tartu Kontsert esindaja Väino Landi väitel oli kontserdi viimasel hetkel tühistamine ka neile üllatuseks ning otsus mitte esineda täielikult bändi oma.

“Mulle helistati kohapealt poole seitsme paiku ning öeldi lihtsalt, et tehnilistel põhjustel kollektiiv lavale ei astu. Probleemi põhjuseks olevat helipult,” rääkis ta ning rõhutas, et kuulujuttudel, nagu Saaremaa mees Ivo Linna oleks kontserdi ära jätnud, pole mingisugust alust.

Sama kinnitas ka bändi trummar Jaan Karp, kes ütles, et korraldajad ei varustanud neid piisava tehnikaga ning seetõttu tuli pillid kotti panna, vastasel juhul oleks kannatanud nii esinejad kui publik.

“Kui me ei tunne end laval hästi, kostub see ka kuulajateni, aga nemad ei tea ju, milles probleem on. Miks me peame andma halva kontserdi?” küsis ta.

Kuidas probleemidele varem jälile ei saadud, Karp otseselt öelda ei osanud. Ta lausus vaid, et kui bänd on õigel ajal kohal, ent tehnika ei kõlba, pole midagi teha.

Korraldusfirmale jääb seevastu helipuldiprobleem mõistatuseks, sest aparatuur oli mõeldud paarisaja inimese suurusele publikule, mis pidavat teisipäevaõhtusele kontserdile sobima. Veel enam pani Landi imestama, et viimati oli pult töös 29. juunil ning tollase kontserdi võttis üles rahvusringhääling, kes korraldajate sõnul heliga väga rahule jäi. Vastupidiselt Karbile poleks tema hinnangul puldi head või vead kuidagi publikuni kostnud.

Nii Land kui Karp rõhutasid, et neil on kontserdi ära jäämise pärast väga kahju ja nad paluvad fännidelt südamest vabandust. Kuigi kuulajatele makstakse piletiraha tagasi, ei korva see moraalset ega rahalist kahju, eelkõige kütuse ja aja kaotust.

“Eks kontserdiks sättimiseks läheb ikka aega ja raha. Sinna kohale minemine, bensiin, ootusärevus – seda ju piletiraha tagasi ei anna,” möönis Tiit.

Print Friendly, PDF & Email