Saragossa Band ootab head ilma ning suurt pidu

Täna õhtul astub Õlletoobril lavale saksa kultusansambel Saragossa Band, kelle aastakümnetetagused hitid “Zabadak”, “Aiko aiko” ning “Agadou” on kuulsad üle maailma.

Bändi liikme Harry Karreri sõnul on nad varemgi Eestis esinenud. Kolm aastat tagasi oli neil koos Thomas Andersiga (Modern Talkingust) Tallinnas kontsert. “Me ei tea Eestist eriti rohkem, kui et see on üks Balti riikidest,” ütles Karrer Saarte Häälele. “Saaremaast pole me varem midagi kuulnud, ent ootame väga sinna jõudmist.”

Münchenist pärit bändiliikmed on ka ise suured õllesõbrad ning legendaarse Oktoberfesti külastajad. Karreri sõnul on ka Saksamaal pikk koduõlle valmistamise traditsioon ning see maitseb neile väga, seetõttu ootavad muusikud huviga ka Eesti koduõlle maitsmist. “Me oleme Saksa koduõllega vägagi kursis, aga Eesti õlledest ei tea me veel midagi,” rääkis ta.

Kuigi oma viimase singli andis ansambel välja 1984. aastal, pole nad pille nurka visanud ning Karreri väitel on neil siiani hulganisti fänne. Nüüdseks juba kaugesse keskikka jõudnud bänd annab aastas üle kolmekümne kontserdi.

Saragossa Band astub Õlletoobri pealavale täna õhtul kell kümme. “Loodame, et ilm on hea ning kohale tuleb palju heas tujus inimesi. Ootame suurt pidu koos meie fännide ja teistega, kellele meie muusika meeldib,” ütles Karrer.

70-ndatel ja 80-ndatel aastatel oma populaarsuse tipul olnud bändi kasuks otsustasid korraldajad just publikule mõeldes. “Kuna Õlletoobri korraldajad on ju ise keskeas inimesed ning leidsime, et meieealistele oleks tore noorusaja lemmikut näidata,” on festivali üks korraldajatest Andrus Kandima Saarte Häälele varem öelnud.

Politsei kaasab Õlletoobri ajaks lisajõude
Lääne prefektuur kaasab Kuressaare külje all Upal toimuva Õlletoobri festivali ajaks lisajõude, et tagada võimalikult hästi korrast kinnipidamine.

Kuressaare politseijaoskonna juhi Kaido Vahteri sõnul on politsei Saaremaa üheks suuremaks suveürituseks valmis. “See tähendab suuremate politseijõudude kasutamist üle maakonna, kus on kaasatud ka kolleegid mandrilt. Politsei viib läbi ennetava sisuga järelevalvemeetmeid, mis seisnevad kindlasti liiklusturvalisuse ja avaliku korra tagamises,” ütles Vahter BNS-ile.

Tema sõnul mõistlikult üritust nautivale külalisele politsei tegevus mingeid probleeme kaasa ei too. “Loodame, et osatakse arvestada üksteisega, ürituse korraldajate suunistega ning järgitakse seadusi,” lisas Vahter. Õlletoobri festival toimub Suure Töllu puhkekülas.

Print Friendly, PDF & Email