Prügila sulgemise KMH aruanne jäi taas kooskõlastamata (8)

Juuni algul jättis keskkonnaamet heaks kiitmata Kudjape prügila sulgemise keskkonnamõjude hindamise aruande, kuna see ei olnud ameti hinnangul tegevusloa väljastamiseks piisav. Läinud nädalal esitas Saaremaa Prügila OÜ aruande uuesti ja täiendatud kujul, kuid seegi kord ei läinud õnneks.

“Nad tahavad veel täpsustusi,” ütles Saaremaa prügila juhataja Mihkel Paljak. Tema sõnul on põhiprobleemiks ikka see, kuidas prügilat katta, millega ja kui kalliks see võib minna, kui ei kasuta prügilast välja sõelutavat materjali. “Kuhu me selle uue Kaali järve kaevame,” küsis Paljak, viidates, et kui prügila ainest ära ei kasutaks, läheb prügila sulgemine plaanitust tohutult kallimaks.

Mihkel Paljaku sõnul selgub edasine tegevuskava esmaspäeval.
“Aruannet oli sisuliselt täiendatud, aga keskkonnaameti arvates ei olnud seda tehtud piisavalt,” selgitas keskkonnaameti Hiiu-Lääne-Saare regiooni keskkonnakorralduse spetsialist Kätlin Kallas. Tema sõnul on muu hulgas eksitud ka avaliku väljapaneku jooksul laekunud ettepanekutega arvestamisel.

Kui algselt pidi prügila sulgemistööde rahastamistaotlus minema keskkonnainvesteeringute keskusele ehk KIK-ile mullu detsembris, siis käimasolev keskkonnamõjude hindamine ja selle aruande korduv tagasilükkamine on tekitanud kahtlusi, kas prügila ikkagi õnnestub lõplikult sulgeda 2013. aasta 16. juuliks, nagu on ette nähtud.

Nõuetele mittevastavad Eesti prügilad suleti ladestamiseks 2009. aasta juuli keskel ning ületuleva aasta 16. juuliks peavad kõik need prügilad olema korrastatud. Vastavalt jäätmeseadusele saab rakendada sunniraha kuni 32 000 euro ulatuses, kui prügilat tähtajaks ei suleta.

Print Friendly, PDF & Email