Millist staadionit me ei saanud (2)

Millist staadionit me ei saanud

 

Kuressaare linnavalitsus on uue staadioni tribüünihoone ideekonkursi võitja välja kuulutanud. “Maailmarekordi” nime all võitjaks tunnistatud tööd on saarlastel juba mõne aja pärast võimalik valmis ehitisena nautida. Mis aga oleks saanud, kui žürii oleks otsustanud teisiti? Tutvustame teile valikut tribüünihoone ideekonkursile laekunud töödest.

I preemia – MAAILMAREKORD

Ettevõte: AS Tari
Autorid: Mihkel Tüür, Ott Kadarik

Žürii kommentaar:  väga hea keskkonnatunnetus – sobitumine asukohaga, mastaabi sobilikkus ja maastikuline lähenemine, ratsionaalsus. Ruumilahendus halb, kuid seda on võimalik ümber teha kaotamata arhitektuurset mõtet; tuulte probleem lahendatud osaliselt ja vajab täiendavat tööd – ei kaitse edelatuulte eest.

Eskiisi üks autoritest Mihkel Tüür ütles, et staadionit kujundama hakates võeti eesmärgiks jätta mõõtkava võimalikult väikeseks ja kammerlikuks. Ei tahetud luua pompoosset rajatist, mis hakkaks konkureerima linnusega, vaid pigem üritati luua maastikuga sulanduv ehitis. Seetõttu rajati tribüün osana maastikust, mitte eraldi rajatisena. Istmed on paigutatud muldvallile, mis jätkub ka pärast istekohtade lõppu. Erinevate ürituste ajal on ka künkanõlval võimalik istuda ja toimuvat jälgida.

Idee eeliseks on tema paindlikkus – seda on võimalik mitmeti edasi arendada. Nii on võimalik suuremaks ehitada tribüüni kattev katus ja lisada ka abihooneid, seejuures üldpilti rikkumata.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email