Läks lauluga, läks tantsuga, läks rõõmuga!

Läks lauluga, läks tantsuga, läks rõõmuga!

ELAGU SAARLASED!: “Meie laulupeol tehtud põll: kasutasime teist korda, kuna see oli nii ilus ja sellest räägiti vähe. Sobis üldkontseptsiooniga väga hästi ja oli ilus,” ütles Valve Heiberg.
Foto: Peeter Langovits

Mis maa see küll on, kus saar-lased ja hiidlased, mulgid ja setud ja paljud teised käsikäes tantsides ja lauldes ühises laulusängis võiduka lõpuni kuuma päikese all säravad? Loomulikult see maa, kus laulu- ja tantsupeod ikka veel nii suure au sees on. Ja just üks niisugune emotsiooniderohke XI noorte laulu- ja tantsupidu toimuski täpselt nädal aega tagasi Tallinna lauluväljakul.

Isemoodi liiklusseadus

Täites kuulekalt uue 1. juulist jõustunud liiklusseaduse nõuet kinnitada turvarihm ka bussis sõites, jõudsin võidukalt Kuressaarest Tallinna bussijaama. Meeldiva üllatusena tervitas palaval pärastlõunal kõiki pealinna jõudnuid mõnus meretuul, mis andis trammile kiirustades hoogu juurde.

Esimeseks eesmärgiks oli jõuda Viru keskusesse, kohustuslikku vahepunkti enne tantsupeo lõpp-peatusesse suundumist, ikka sooviga tabada sealt mõni saarlane ja küsida suure rahvapeo muljeid. Suundudes rahvahordiga kaubandusmeka poole, suutsin tuvastada kuus tuttavat saarlast: kes lippasid tantsupeo proovi, kes nautisid lihtsalt kõike seda, mida üks pealinnamelu pakub.

Avastasin, et laulu- ja tantsupeo ajal on omaalgatuslikult kehtestatud isemoodi liiklusseadus: kui suur rahvamass kesklinnas ikka punase tulega üle tee soovib minna, siis pole autojuhtidel tõesti mitte midagi muud teha, kui lihtsalt teed anda.

Pesti käed puhtaks

Viru keskuses ringi vaadates pöördus kaassaarlase Mari ja minu poole üks tõmmu noor neiu, kes meile kohe peotäie Surnumere soola peopessa pistis, käskis käsi hõõruda ning pärast valas uhkest hõbedasest kannust meie kätele vett.

Tundsime tõepoolest seda vahemere puhastavat värskust ja sensuaalsust hetkeni, mil meile hakati poolekilost soolatopsi ostuks soovitama koos kõigi muude pealekaubaks saadavate lisadega. Ütlesime viisakalt aitäh ning kõndisime edasi, ise mõeldes: küll on kena, et käed enne tantsupidu puhtaks pesti!

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email