Erge Eerik-Butler: Niipea kui Tallinnas maandun, tahan kohe Saaremaale

Erge Eerik-Butler: Niipea kui Tallinnas maandun, tahan kohe Saaremaale

JOOSTES LÄBI ELU: Lisaks U2 kontserdi külastusele sai 2009. aastal teoks ka Erge teine suur unistus – ta jooksis esmakordselt New York City maratonil.
Foto: Erakogu

Kui kümme korda järjest hästi kiiresti Erge Eerik öelda, jääb lõpuks nimedest järele erk, erk, erk… Ja erku selles kanges saare naises on, sest kust muidu leiaks ta tahtmise pingsa rahvusvahelise töö kõrvalt USA idakaldal joosta maratone, matkata mägedes või reisida ilma eri paigus.

Kui Ergelt küsin, millega ta töövälisel ajal tegeleb, ütleb ta isegi, et lihtsam oleks vastata, millega ta ei tegele. Oma ajamahukaima kire, jooksmisega on ta tegelenud juba üle 15 aasta ning sügisel ootab teda ees elu neljas täispikk maraton – Marine Corps Marathon, mille väga ilus rada kulgeb läbi Washingtoni ja Arlingtoni linna Virginia osariigis.

Kuna treenimine maratonideks nõuab kindla programmi järgimist, siis Erge sõnul tuleb pikkadel suvekuudel tihti võidelda hirmsa kuumusega, mistõttu peab jooksma hommikul enne päikesetõusu või õhtul hilja. “Samas aga pean oma kiire elutempo juures selliseid üksi veedetud jooksutunde lahe ääres või muud sorti treeninguid väga vajalikeks ja lõõgastavateks,” pole tal kahju unetunde loovutada.

Erge hinnangul on jooksmine Ameerikas üpris populaarseks saanud, oleneb muidugi piirkonnast ka. Igal nädalavahetusel on kusagil võistlus, ole ainult mees ja vali sobiv välja. Tihti tuleb jõuproov kalendrisse juba varakult sisse planeerida, sest näiteks Erge iga-aastase lemmikjooksu Army 10-Mileri ligikaudu 30 000 osalejakohta lähevad kaubaks paari päevaga ja seda juba pool aastat enne stardipauku.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email