Piimatööstusel läks mullu üle ootuste hästi

Läinud aasta oli AS-i Saaremaa Piimatööstus jaoks edukas mitmes mõttes – tehtud investeeringud läksid asja ette ja olulise hüppe tegi eksport.

Majandusaasta aruande kohaselt varus piimatööstus toorpiima 88 protsenti ehk üle 31 000 tonni Saaremaa piimaühistu liikmetelt. Lisaks osteti 1547 tonni piima Hiiumaalt ning 2559 tonni Pärnu- ja Läänemaalt. Piima varumine kasvas aastaga 4,7 protsenti.

Seoses üldise olukorra paranemisega piimaturgudel oli suur edasiminek ka Saaremaa piimatööstusel. Nii suurenes piimatööstuse müügitulu mullu 14,9 miljoni euro ehk 233,3 miljoni kroonini.

Olulise hüppe tegi läinud aastal ka eksport. Tervikuna moodustas eksport kogu müügist 28,2% ja kogu juustumüügist 1275 tonni. Kuna kulude suurenemine on olnud väiksem kui toodangu kasv, siis oli ettevõtte puhaskasum mullu 0,29 miljonit eurot ehk 4,66 miljonit krooni.

Jätkuvalt oli ettevõtte prioriteet jätkata tootmist nii palju kui võimalik säilitus- ja lisaaineid kasutamata. Tänavu aprillis sai piimatööstus juustupiima esmase töötlemise liini ning või tootmis- ja pakendusliini ostmiseks PRIA-lt 588 390 eurot toetust. Uue juustupiima liiniga käib kaasas ka baktofuug, mida senisel eeltöötlemise liinil ei olnud.

Piimatööstuse mullused investeeringud jäid 11,5 miljoni krooni kanti ning peamiselt investeeriti seejuures energia, külma vee ja jäävee tootmise seadmetesse.

Print Friendly, PDF & Email