Makrose tulevik on lahtine (3)

Saarte Häälele teadaolevalt soovib toiduainete müügiga tegeleva Makros AS-i omanik ja juhatuse liige Meelis Kangur ettevõttest raha välja võtta.

Toimetusega rääkinud inimeste andmeil otsitakse Makrosele praegu ka juba uut omanikku ja tehingu hind on 100 000 eurot. Kui uut omanikku sügiseks ei leita, ei ole toimetusele teadaolevalt välistatud, et saarlaste seas populaarse kaupluslao uksed on alates selle aasta oktoobrikuust suletud. Meelis Kangur kõnealust informatsiooni kommenteerida ei soovinud. Ta nentis, et hetkel on sel teemal veel vara rääkida, kuna asjade käik on veel “toores”.

Toidukaupade, jookide ja tubakatoodete spetsialiseerimata hulgimüügi ja jaemüügiga tegelev Makros AS on ettevõttena registreeritud 1996. aasta kevadest. Aktsiaseltsi läinud aasta tegevusaruande andmeil oli mullune müügitulemus üle 39 miljoni krooni. Aasta varem oli see aga ligi 56 miljonit krooni. Müügitulemuse tagasiminekut on aastaaruande kohaselt oluliselt mõjutanud Makros AS-i Haapsalus Uuemõisas asunud müügikoha sulgemine 2009. aasta detsembris – põhjuseks ostujõu vähenemine. Puhaskasumiks kujunes läinud aastal 98 690 krooni. Makros AS-is töötas 2010. aastal põhitöökohaga 11 töötajat.

Print Friendly, PDF & Email