Lasteaia tulek sunnib Kihelkonna koolikella vaikima (5)

Sügisest hakkavad Kihelkonna kool ja lasteaed tegutsema ühise katuse all, vajalike ümberehitustega alustatakse lähinädalatel.

Kui ehitusleping Kihelkonna valla ja EBC Ehituse vahel on sõlmitud, võivad ehitustööd EBC Ehituse juhataja Ago Arge sõnul alata. Algselt 700 000-kroonine projekt on tänaseks paisunud 1,2 miljoni kroonini (ligi 77 000 €). Kihelkonna vallavanema Raimu Aardami sõnul kaetakse lisandunud kulud valla eelarvest. Ehitushinnad on vahepeal tõusnud ja me ei saanud seda aasta tagasi ette näha, selgitas Aardam.

Koolikell seinalt maha

Ümberehituse käigus eraldatakse koolimajast üks osa lasteaia tarbeks. Kuna lasteaialapsed vajavad ka lõunauinakut, võetakse vähemalt selles maja osas koolikellad maha. “Selles koridorinurgas peab õpetaja vist käekellaga tundi minema,” ütles Aardam, lisades muiates, et küll õpilased sellest juba aru saavad, millal tund läbi saab.

Kihelkonna kooli lapsevanem Mare Kurvits arvas, et kuna lasteaia ruumid on maja ühes tiivas, ei hakka kooli- ja lasteaialapsed üksteist segama. Sellest on räägitud ka lapsevanematega ja otseselt vanemad Kurvitsa sõnul asutuste kokkupaneku vastu ei olnud.

Kurvits lisas, et tegemist on küll väga emotsionaalse käiguga, kuna lapsed peavad ikkagi teise majja minema, aga ühel hetkel lihtsalt tuleb see päev kätte, kus on mõistlik see ära teha. Tänu ühise katuse alla kolimisele saab koolimajas tehtud remont ja lasteaiakasvandikud saavad uue mänguväljaku, tõi Kurvits välja ühinemise positiivseid külgi.

Lasteaia maja jääb tühjaks

Endise lasteaiahoone saatus on hetkel lahtine. Vallavanem Aardami sõnul otsitakse ettevõtjaid, kes majas tegutsema hakkaksid, siiamaani pole pakkumisi tehtud.

Erilist kasu Aardam maja rendi pealt saada ei looda. Oluline on, et hoone saaks korralikult majandatud, kui lisaks ka natuke raha saaks, oleksime juba rahul, sõnas Aardam.

Print Friendly, PDF & Email