Asutati Saaremaa jalgpalliliit (2)

Jalgpalliklubi FC Kuressaare eestvedamisel ja viie (FC Kuressaare, Sörve JK, Saaremaa JK, FC Kuressaare Jalgpallikool ja Viidumäe JK) Saaremaal tegutseva jalgpalliklubi osavõtul loodi MTÜ Saaremaa Jalgpalli Liit, mille juhatuse esimeheks valiti Eesti jalgpalli liidu president Aivar Pohlak.

Loodud regionaalne alaliit sai ka Eesti jalgpalli liidu tunnustuse, esindamaks alaliitu Saare maakonnas. MTÜ Saaremaa Jalgpalli Liit ühiskondlikuks peasekretäriks nimetati salmelane Maikko Mölder.
“Võib öelda, et Saaremaa jalgpalliliidu loomine on osa Eesti jalgpalli liidu regionaalpoliitikast, tegeleme praegu aktiivselt püramiidi selle osaga,” lausus liidu juhatuse esimees Aivar Pohlak.

Esimese asjana peab Saaremaa jalgpalli liit tema sõnul välja töötama nägemuse eesmärkidest ja sihtidest, mille hulka võiksid kuuluda näiteks Saaremaa meistrivõistluste muutmine kogu Saaremaad hõlmavaks turniiriks ja selle saamine Eesti jalgpalli liidu korraldatava üleriikliku rahvaliiga grupiturniiriks, mis annaks maakonna meistrile väljundi riiklikul tasandil, nii nagu Eesti meister pääseb üle-euroopalistele võistlustele.

Pohlak rääkis, et teise pikaajalisema eesmärgina peaks hakkama mõtlema gümnaasiumi jalgpalliklassi peale, mis on jalgpalliliidu regionaalse arengu kontseptsiooni oluline osa, tagamaks gümnaasiumivanuses jalgpalluritele kohapeal paremaid arengutingimusi ja arengut toetavat konkurentsi ning vältimaks noorjalgpallurite liigvarajast koondumist Tallinna.

“Väiksematest eesmärkidest mainiksin veel Saaremaa-Hiiumaa maavõistluse taastamist meeste tasandil ja loomist naiste tasandil ning Saaremaa-Gotland maavõistluse traditsiooni loomist nii meeste kui ka naiste tasandil, milleks olen esimesi samme juba astunud. Andsin nõusoleku organisatsiooni käivitamiseks ja nägemuse loomiseks, pärast mida kavatsen selle juhi kohalt tagasi astuda,” lisas Pohlak.

MTÜ Saaremaa Jalgpalli Liit on avatud kõikidele Saaremaal tegutsevatele spordiklubidele.

Print Friendly, PDF & Email