Tallinna–Kuressaare lennuliini tulevik on kaalumisel (5)

Milliseks kujuneb regionaallendude, nagu näiteks Tallinna–Kuressaare liin, tulevik, Estonian Airi uus president Tero Taskila oma sõnul veel täpsemalt öelda ei saa, sest liini tuleviku üle peetakse hetkel läbirääkimisi.

“Estonian Air alustas Kuressaare–Tallinna lennuliini teenindamist Saare maavalitsusega sõlmitud avaliku teenindamise lepingu alusel 2008. aastal. Majanduskliima on nende aastate jooksul aga oluliselt muutunud,” märkis lennufirma juht, lisades, et näiteks lennukikütuse hind on selle ajaga tõusnud koguni 70 protsenti.

“See, et hakkame lendama väiksemate lennukitega, on vähetõenäoline. Pigem kaalume samas mahus jätkamist,” avaldas Taskila. Otsus tehakse tema sõnul mõne nädala jooksul.
Estonian Airi projektijuht Triin Tammert lisas, et selle aasta esimestel kuudel on reisijate arvu kasv Kuressaare ja Tallinna vahelisel liinil olnud stabiilne, mis tuleneb paranenud majanduskliimast ja välisturistide arvu kasvust. Rohkem reisijaid on kõnealusel liinil Tammerti sõnul kindlasti reedeti ja pühapäeviti. “Suvekuudel on selgelt märgata turistide arvu kasvu.

Samas on talvel põhilised reisijad just saare püsielanikud,” tähendas ta.
Lisaks pealinna regulaarlendudele lendab Estonian Air selgi suvel Kuressaare ja Stockholmi vahet ning seda kord nädalas pühapäeviti. Päris nii edukalt, kui loodeti, pole see liin aga tööle hakanud. “Liin ei tööta loodetud tasemel. Loodetust kehvem tulemus on seotud just saarlaste vähese huviga Stockholmi lendude vastu,” tõdes Triin Tammert.

Print Friendly, PDF & Email