Küttepuude hind kerkib peagi kümnendiku võrra (9)

Küttepuude hind kerkib peagi kümnendiku võrra

 

Juba lähitulevikus võib küttepuude hind Saaremaal kerkida kuni kümme protsenti. Järgmisel aastal aga kerkib hind tõenäoliselt veel paar protsenti.

Saaremaa ühe suurema küttepuutootja Reta Puit OÜ direktor Andres Kirst ütles, et ehkki nad praegu müüvad küttepuitu veel sama hinnaga, mis möödunud aastal, on tõenäosus suur, et sügiseks kerkib hind 7 kuni 10 protsenti.
“Seni oleme püüdnud tarbijale vastu tulla ja küttepuidu hinda poolvägisi endisel tasemel hoida,” rääkis Kirst. “Samas on toore ja kütus kallinenud, tegevuskulud tõusnud ja nõudlus kasvanud. Kõige selle tagajärjel me lihtsalt ei suuda küttepuitu endise hinnaga kauem enam müüa, see ei ole puhtmajanduslikult otstarbekas.”

Praegu on Reta Puidus 0,3-meetrise küttehalu tihumeetri hind 29,4 eurot. Andres Kirst lisas, et küttepuidu järjekorrad on neil pikad. “Neile, kes on tellimuse juba esitanud, toome puud kätte endise hinnaga,” lubas ta. “Lähitulevikus oleme aga kindlasti sunnitud hinda tõstma.”
Küttepuidu hind kerkib kindlasti ka 1. jaanuarist. Selle hinnatõusu põhjuseks on riigikogus 15. juunil vastu võetud seadusemuudatus, mille kohaselt tuleb erimärgistatud kütuse ehk nn sinise kütuse kasutamine lõpetada ka metsatöödel.

Andres Kirst oletas, et järgmise aasta algusest võib küttepuu veel kallineda umbes paari protsendi võrra. Märkimisväärselt pessimistlikumal seisukohal on aga Raplamaa küttepuidutootja Hikkor Puidu juhataja Raivo Nurme, kes ütles esmaspäevases Postimehes: “Kui kogu metsatehnika tavadiislikütte peale üle läheb, lähevad küttepuud ikka tublisti kallimaks. Praegu ju tehakse sinise kütusega enamik töid.”
Nurme hinnangul annab küttepuude hinnatõusu oma panuse kindlasti ka üldine kütuse- ja elektrihinna tõus, mistõttu aastane hinnakasv võib ületada 20 protsenti.


KÜTTEPUUDE MÜÜGIHINNAD (seisuga 28.06)

Pikkus Hind
Küttehalud (kask) 0,3; 0,5 m 37 eurot /rm
Küttehalud 0,3 m 29,4 eurot /rm
Küttehalud 0,5 m 27,5 eurot /rm
Küttekonteiner (kask) 0,3 m 88,2 eurot /tk + vedu
Küttekonteiner (segapuu) 0,3 m 83,1 eurot /tk + vedu
Küttekonteiner (segapuu) 0,5 m 76,7 eurot /tk + vedu
Allikas: www.retapuit.ee

Print Friendly, PDF & Email