Kaunimad kodud on valitud (4)

Kaunimad kodud on valitud

JÜRI-JAANI TALUSTUUDIO: Kasutatud on kõiki kohapealseid olemasolevaid looduslikke võimalusi – puid, põõsaid, taimi, kive, mulda ja vett. Leo Filippov

Eesti kodukaunistamise ühenduse (EKKÜ) Saaremaa esindus valis esitatud kandidaatide hulgast välja konkursi “Kaunis Eesti kodu 2011” laureaadid, mis esitatakse tunnustamiseks Eesti vabariigi presidendile.

Kõrge tunnustuse pälvisid Sulev Vahtra ja Marget Tafeli Jüri-Jaani talustuudio Lõet-sa külas Muhu vallas, korteriühistu Titaan (Kuressaare, Kõver 1, mille esindaja on Heini Meius), Ülle ja Rein Jasmini Kopeldi talu Pihtla vallas Püha külas ja Veski trahter (tegevjuht Terje Nepper).

EKKÜ keskjuhatuse liikme ja Saaremaa kontaktisiku Leo Filippovi sõnul on kodukaunistamisaasta 2011 moto “Lapsed on meie kodukultuuri järjepidevuse edasikandjad” ning valik tehti, lähtudes osaliselt ka sellest juhtmõttest.
Konkursile oli esitatud 24 objekti ja valik tehti ka juba varem maakonna tunnustuse saanud objektide hulgast, mis on konkurentsi tõttu jäänud nii-öelda vaadu peale.

Kodukaunistamise 2011. aasta konkursi üleriigilised auhinnad antakse kätte 14. augustil Viljandis.


Parimad:

Sulev Vahtra ja Marget Tafeli Jüri-Jaani talustuudios Muhus on kunstiloominguga taluõu “7 tuule aed”, kus aiakujunduslikke lahendusi on mõjutanud igast kandist puhuv tuul. Keraamika on kokku sobitatud puit- ja rohttaimedega. Taimed on inspireerinud keraamikaloomingut ja keraamika on inspireerinud aiakunsti. Kasutatud on kõiki kohapealseid looduslikke võimalusi – puid, põõsaid, taimi, kive, mulda ja vett. Kujunduses on väärtustatud aega. Talu ümbruses on kujunenud inspireeriv keskkond, mis sobib hästi õppekeskkonnaks. Talustuudio on Saare maakonna tunnustuskirja 2008. a laureaat.

Korteriühistul Titaan, mis asub Kuressaare linnas Kõver tn 1, on vanalinna miljöösse hästi sobiv kõrghaljastusega õueala. Hindajatele meeldisid praktilised kujunduslikud lahendused ja taimede valik, arvestatud on ühist huvi ja hooldusvõimalusi. Õueruumi kasutus on otstarbekas ja rohelusel on igati võimaldatud kasvada. Ühiskasutuseks on kujundatud lipumastiga puhkenurgake.

Ülle ja Rein Jasmini Kopeldi talu Pihtla valla Püha külas on põline talukoht, mis on kujundatud looduslähedaselt ja väärtustades kohalikku pärimust. Väärtustatud ja esile toodud on kohalik looduslik mitmekesisus ja selle omapära. Talu juurde kuulub kujunduslikult lahutamatu osana lastele ja noortele mõeldud mänguala.

Kuressaare linnas Pärna tänaval asuv Veski trahter pälvis tähelepanu rahvalikult kujundatud õuealaga, mis sisaldab tasakaalustatult haljastust, lilleilu, skulptuure, atraktsioone külalistele ja mängimisvõimalusi lastele. Rajatistes ja kujunduses on kasutatud kohalikke materjale. Alati hooldatud õuealal on lehvimas rahvusvärvides lipuviir.

Print Friendly, PDF & Email