Turul tuleb värsket kaupa juurde ja hinnad langevad (6)

Turul tuleb värsket kaupa juurde ja hinnad langevad

MAASIKAD EELKÕIGE: Kuigi Pihtla mehel Kalev Treil on letil ka juba värsket kartulit, on põhiline müügihitt siiski maasikad.
Egon Ligi

Kuressaare turule on aina enam jõudmas värsket ja kodumaist kaupa, sealhulgas ka Saaremaa aiakraami.

Kui veel nädal tagasi tuli kilo kodumaiste maasikate eest välja käia kuni 10 eurot, siis pakkumise suurenemisega on hinnad langema hakanud. Keskmine maasikakilo maksis Kuressaare turul eile neli eurot, priskemad marjad sai kätte viie ja moosimarjad kahe euroga.

Lisaks aedmaasikatele on lettidele jõudnud ka Saaremaa metsadest korjatud metsmaasikad, mille hind on loomulikult palju kõrgem. Võimalik on soetada koguni värsket metsmaasikamoosi.
Ka värsked aiaviljad on turul täitsa olemas. Müügiküpseks on saanud Valjalas kasvavad tomatid ja Pihtla vallast pärit värske kartul Flavia.

Nagu kevadeti lilledega, oli ka nüüd tomatitega esimesena platsis Valjala mees Jaan Aasel. Tomati- ja kurgikasvataja arvas, et mõne aja pärast tuleb tomatimüüjaid juurde, kuid ka eelmisel aastal jõudis tema oma kaubaga turule teistest ligi kaks nädalat varem.
Värskust hindavad perenaised saavad turult ka kodusaare tilli ja sibulat.
Kui Saaremaa tomatit ja kartulit on lettidel veel vähe, siis Viljandi- ja Pärnumaalt sisse toodud tomatit, kurki ja kapsast jagub küllaga.


Aiakraami hinnad Kuressaare turul

Saaremaa kaup
Maasikas: 3–5 €
Värske kartul: 4 €
Tomat: 4 €
Hernes: 5 €
Metsmaasikas: tops (0,3 l) 3 €

Muu Eesti kaup
Kapsas: 1,5 €
Lillkapsas: 3 €
Kurk: 3 €
Tomat: 4 €
Maasikas 4 €
Hernes 6 €

Print Friendly, PDF & Email