Uusi fakte John Kennedy elust – Antidepressandid, hormoonid ja seks iga kolme päeva tagant

Uusi fakte John Kennedy elust – Antidepressandid, hormoonid ja seks iga kolme päeva tagant

PETLIK VÄLIMUS: Omal ajal peeti John F. Kennedyt nooruse, elujõu ja tervise kehastuseks. Uuemad faktid räägivad aga vastupidist. Pildil on USA 35. president koos abikaasa Jaqueline’iga.

Pool sajandit tagasi andis ametivande Ameerika Ühendriikide 35. president John F. Kennedy. Tegemist oli poliitikuga, kes ametisse astumise ajal oli avalikkusele tuntud suhteliselt noore ja elujõulise poliitikuna. Nüüd on aga päevavalgele tulnud faktid, mis kinnitavad hoopiski vastupidist: tegelikult oli see mees tõeline inimvare ja kannatas mitme terviseprobleemi all.

”Kui valijad oleksid tookord vaid teadnud, kuivõrd haige oli John F. Kennedy tegelikult, siis ei oleks ta iialgi Ameerika Ühendriikide presidendiks saanud,” ütles Kennedy biograaf Robert Dallek telejaamale Deutsche Welle hiljuti antud intervjuus.

Säärane väide võib olla tõene, sest ka varem on maailma ajakirjanduses ilmunud Kennedyte perekonna eraarhiivist pärinevaid tõendusmaterjale, mille alusel joonistub John Kennedyst suisa šokeeriv portree. See aastaid saladuses hoitud pilt USA kunagisest riigipeast ei haaku kuidagi John Kennedy kui noore ja sportliku presidendi levinud imagoga.

Probleemid juba lapseeas

Teada on, et juba lapsepõlves kannatas John Kennedy astma all, lisaks olevat ta olnud väga allergiline ja teda vaevasid pidevalt seljavalud. Pärast üht operatsiooni olevat Kennedy olnud aga lausa suremas.

Et poliitikas läbi lüüa ja vastata neile nõudmistele, mida avalikkus esitab ühele senaatorile ja presidendile, oli Kennedy sunnitud kandma korsetti ja isegi ortopeedilisi jalanõusid. “Lisaks valuvaigistitele, antidepressantidele ja unerohtudele võttis John Kennedy päevas ligi viis kuumaveevanni, et valusid vähendada,” räägib Robert Dallek telekanalile antud intervjuus.

Loe edasi kolmapäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email