Saarte mängude avamine oli WIghtil rahvapidu (2)

Saarte mängude avamine oli WIghtil rahvapidu

SAARLASED SAARTE MÄNGUDEL: Avatseremoonial osales ka Saaremaa esindus.
Raul Vinni

Suurejoonelise karnevali ja avatseremooniaga anti laupäeval Wighti saarel avalöök Saarte mängudele, kus osaleb ka Saaremaa koondis.

Saare põhjaosas asuva Ryde’i linnatänavatel ja mereäärsel promenaadil toimunud avapeol osales korraldajate sõnul üle 3500 mängudest osavõtja ning saareelanikud tervitasid neid suurejoonelise karnevali stiilis paraadiga, kus osales muuhulgas 800 õpilast 40st Wighti saare koolist. Kokku oli kohaliku ajalehe „Isle of Wight County Press“ andmeil tänavatel esinemas üle 1500 kohaliku elaniku. Paraadil osalejad vaimustasid rahvast huvitava koreograafia, laulude ja ülimalt silmapaistvate kostüümidega.
Lisaks osalejatele oli tänavatele pidu jälgima kümneid tuhandeid inimesi. Ryde’i linna kitsad tänavad olid pealtvaatajatest sõna otseses mõttes nii ummistunud, et kohati oli nii pealtvaatajate kui ka osalejate korraga tänavale mahtumisega omajaagu tegemist.
Karnevaliparaad, mis kandis nime „Erakorraline saar“ valiti mängude avamiseks seetõttu, kuna Wighti saarel on juba pikaajalised suvekarnevalide traditsioonid.
Mänge avama tulnud kahekordne olümpiavõitja ja 2012 aasta Londoni olümpiamängude korralduskomitee esimees lord Sebastian Coe ütles kiirintervjuus ERR-le ja Saarte Häälele, et tema arvates oli tegemist fantastilise peoga ning Saarte mängude näol on eelseisvaid olümpiamänge silmas pidades tegemist olulise sündmusega. Samuti märkis Coe, et jälgis avatseremooniat mõttega, et järgmisel aastal tuleb ka neil viia läbi sarnane sündmus. Siiski küll mastaapidelt suurem.
Koos karnevaliga tänavatel kulgenud 23 riigi sportlaste seas marssisid ka otse 15 tundi kestnud reisilt avatseremooniale läinud saarlased. Saarlaste lippu kandis seekord võrkpallur Hindrik Pulk. Traditsioonilisel veetseremoonial valas Saaremaalt kaasa toodud vee ühisesse anumasse korvpallur Timo Eichfuss.

Pikemalt loe võidetud medalitest ja mängudest üldiselt juba teisipäevasest lehest. Rohkem infot ja fotosid leiab SH Saarte mängude blogist aadressilt
www.oesel.ee/saartemangud

Print Friendly, PDF & Email