Saarlased alustasid teekonda Wightile (2)

Saarlased alustasid teekonda Wightile

Laupäeva varahommikusest Kuressaarest asusid Saaremaa sportlased teele Saarte mängudele.
Foto: Raul Vinni

Laupäeva hommikul kell 4.30 alustas Saaremaa Saarte mängude koondis 15 tunnist bussi-, lennu- ja laevareisi, et juba õhtul osaleda Wighti saarel toimuvate mängude avatseremoonial.

Saaremaa delegatsiooni suuruseks on 135 inimest, kellest sportlasi on 110. Wightil oli kohal juba jalgpallurid ja jalgratturid. Hommikul startisid Kuressaarest võrkpallurid, korvpallurid, lauatennisistid, tennisistid, purjetajad, kergejõustiklased, jahilaskjad. Golfarid ühinevad delegatsiooniga Riias.
Saaremaa delegatsiooni juhi Madis Kallase sõnul võib delegatsiooni koosseisuga rahule jääda. Ta märkis, et on küll mõningaid puudujaid, kuid nende arv ei ole väga suur. 
„Absoluutselt maksimaalse komplekteeritusega saab seekord rõõmustada korvpall. Võrkpallis ja jalgpallis on puudu vaid välismaal leiba teenivad sportlased – Keith Pupart ja Mihkel Aksalu. Kõige rohkem tugevaid sportlasi on puudu kergejõustikus, mis on selle ala hooajalisust arvestades ka mõistetav. Marek Niidu, Kaie Kandi, Tiidrek Nurme ja Linda Treieli osalemine oleks teinud koondise olulisemalt tugevamaks,“ loetles Kallas.
Delegatsiooni juhi arvates on suurimad lootused taaskord võrkpallil, kergejõustikul ja jalgrattaspordil. „Samuti ootame esmakordselt medalit ka korvpallilt,“ märkis ta.
Kallas loodab, et lisaks sportlikule poolele laabub ka muu mängudega seonduv.
„Näiteks, et kohe esimestest päevadest saab korralikult selgeks transpordi skeem saarlaste majutuse ja võistluspaikade vahel, et meile pakutav hommiku ning õhtusöök oleksid sporlastele piisavad ja muu selline.Loodan, et on ilusad ilmad, kaasakiskuvad võistlused ja mönus seltskond, läbi kogu mängude,“ rääkis Kallas eesootavast.
Mängud Inglismaa lõunarannikul asuval Wighti saarel kestavad kuni
1.juulini. Kokku osaleb seekord ca 3500 osavõtjat.

Rohkem infot mängude kohta leiab SH mängude blogist aadressil www.oesel.ee/saartemangud

Print Friendly, PDF & Email