Kesklinna sulgemine ajas ettevõtjad marru (91)

Kesklinna sulgemine ajas ettevõtjad marru

KESKLINN KINNI: Kohalikke ettevõtjaid häiris Kuressaare tänavate lohakas sulgemine selleks, et jalgratturid saaksid Eesti meistreid selgitada. Nagu näiteks fotol tiitli puhul rõõmustav Grete Treier.
Foto: Raul Vinni

Kuressaare kesklinnas asuva 18 ettevõtte esindajaid ajas vihaseks kesklinna sulgemine rattavõistluste tõttu kaheks päevaks ajal, kui linnas on jaanipäeva eel kõige rohkem külalisi.

“Kaks järjestikust tööpäeva on hommikust õhtuni halvatud juurdepääs kesklinnas asuvatele äriettevõtetele,” rääkis Kalvi Trei Kuressaare peatänava ääres asuvast Elektroonika ärist. Eriti häirib ettevõtjaid asjaolu, et neile ei pääse ligi ei kliendid ega kaubaautod. Nördima paneb see, et keegi ei teavitanud neid varem ja infot said nad alles ajalehest.

Kalvi Trei märkis nii Saarte Häälele kui ka linnavalitsusele saadetud pöördumises, et loomulikult pooldavad nad Kuressaares suurürituste korraldamist ja aktsepteerivad ka mõnetunniseid linnaliikluse seiskamisi.

“Kuid me ei saa ettevõtjatena kuidagi nõustuda asjaoluga, et kogu kesklinn suletakse kaheks terveks järjestikuseks tööpäevaks,” ütles Trei, lisades, et pöördumise eesmärk on see, et kui linnavalitsus annab edaspidi loa avalike ürituste korraldamiseks, siis paluvad ettevõtjad seda pöördumist arvestada.

Kõige kurvemas olukorras oli ettevõtjate arvates Saaremaa tarbijate ühistu, kes on varunud Rae kauplusse jaanipäevaks kaupa ning nüüd ei saanud ükski klient autoga parklasse sõita.

STÜ juhatuse aseesimees Tiit Saaremäel ütles, et üritusi, mis kesklinnas toimuvad, tuleks rohkem läbi arutada. “Ega nüüd tagantjärele pole enam mõtet selle teemaga tegeleda ja kohut mõista. See ei vii mitte kuskile. Eks järgmine aasta tuleb vaadata. Võib-olla kuskilt mujalt näiteks läbi keerata,” rääkis Saaremäel.

“Väga häid valikuid tegelikult linnavalitsusel polnudki,” tõdes Kuressaare linnapea Mati Mäetalu. Tema sõnul otsustas linnavalitsus sel korral avaliku ürituse loa väljastada tingimusel, et järgmistel kordadel korraldajatele järeleandmisi tähtaegade osas enam ei tehta.

“Kogu temaatika positiivne pool on kindlasti see, et terviselinnas Kuressaares sai teoks järjekordne suur spordiüritus, et paljud huvilised ja meie linna külalised said hulgaliselt häid elamusi, et jalgrattasport sai juurde uusi entusiaste, et mitmepäevasõiduga seotud osalejad andsid tööd ja sissetulekut meie majutus- ja toitlustusettevõtetele ning et Kuressaare sai igati positiivse kajastuse vabariiklikus meedias,” kommenteeris linnapea, lisades, et samuti nägime ära sellegi, mida tähendab autovaba Kuressaare kesklinn.

Print Friendly, PDF & Email