Indrek Lass: SEB-i uus juhtimisstruktuur võimaldab suuremaid projekte

Indrek Lass: SEB-i uus juhtimisstruktuur võimaldab suuremaid projekte

SAARLASTE UUS PANGAJUHT: Enda iseloomustamiseks ütles Indrek Lass, et ema poolt on ta saarlane, sündinud ja koolis käinud Pärnus. Pärast Tartu ülikooli lõpetamist on ta töötanud ERA pangas ja Krediidipangas, 2005. aastast alustas tööd SEB-s liisingu kliendihaldurina ja 2009. aastast Pärnu kontori direktorina.
Foto: Urmas Kiil

Eile Kuressaares viibinud SEB panga Lääne regiooni tulevane juht Indrek Lass on seisukohal, et regioonipõhise juhtimis-struktuuri juurutamine võimaldab tulevikus otsustada suuremaid projekte regioonikeskselt.

Rääkides SEB pangas peatselt toimuvate juhtimisstruktuuri muutuste mõttest, ütles Lass: “Minu kui inimese jaoks on muutuste juures kõige olulisem ehk see, et tekib Lääne regioonis suurem krediidimandaat. See omakorda tähendab, et tulevikus saame me omakeskis ka senisest palju suuremaid projekte lahendada ja ära otsustada, sest väikekontoritele me kohe kindlasti suuremaid volitusi ei oleks saavutanud.”

Teise põhjusena, miks SEB pank läheb üle uuele juhtimisstruktuurile, tõi Indrek Lass ära olemasolevate ressursside mõistlikuma kasutamise. “Kindlasti muutub senisest palju mõistlikumaks ka meie praeguste ressursside kasutamine,” selgitas ta oma mõtet. “Kui näiteks mõni meie töötaja on haige või viibib koolitusel, võimaldab uus struktuur meil regioonisiseselt leida pädeva töötaja, kes saab kiiresti ärikliendi taotlust menetleda.”

Indrek Lass lisas, et SEB pangas peagi toimuvates muutustes pole midagi uut. “Teised pangad läksid sellele n-ö regioonipõhisele süsteemile üle juba aastaid tagasi,” märkis ta.

Kui varem oli SEB pangal kogu Eestis 14 pangakontorit, siis vastavalt uuele struktuurile tekib pangas 1. juulist neli regiooni. Saaremaa koos Pärnu-, Hiiu-, Lääne- ja Viljandimaaga kuulub tulevikus Lääne regiooni, mille juht asub Pärnus.

SEB panga Kuressaare kontori kauaaegne juht Aivar Sõrm nentis, et hetkel on tema tähelepanu keskmes pangakontori sujuv üleandmine, tulevikuga asub ta tegelema pärast asjale joone alla tõmbamist. Mitmeid huvitavaid ettepanekuid on talle juba tehtud, eks elu näita, mis edasi saab, kuid Saaremaale jääb ta igal juhul edasi.

Print Friendly, PDF & Email