Saare Erek hakkab RPM-i palkmaju vahendama (4)

Saare Erek hakkab RPM-i palkmaju vahendama

PALKMAJA: Sellise maja tegi RPM ühe Belgias asuva loomaaia tarbeks.
Foto: RPM AS

Saaremaa ehitusfirma Saare Erek on löönud koostöö osas käed Elvas asuva firmaga RPM AS, mis on Eestis üks tuntumaid ja vanemaid palkmajade tootjaid, lisaks toodab firma ka kilpmaju. RPM AS on rahvusvaheliseltki tuntud, selle toodangu kvaliteedist räägib fakt, et maju on müüdud rohkem kui 20 riiki.

Saare Ereki juhatuse liikme Mehis Kallase sõnul on kokku lepitud, et RPM AS teeb valmis majaelemendid ja Saare Erek paneb maja püsti. Kallas rääkis, et kui klient võtab ühendust RPM AS-iga ja soovib saartele maja, siis teeb mandrifirma pakkumise, valmistab elemendid ja saadab need siis Saaremaale.

Edasi tegutseb juba Erek. Erek kannab hoolt maja vundamendi, katuse, sisetööde ja avatäidete ehk uste ja akende eest. Sama süsteem töötab ka teistpidi, nimelt saab klient võtta RPM AS-i käest maja tellimiseks ühendust otse Saare Erekiga, kes siis huvilist nõustab ja taas maja siin kokku paneb.

RPM ja Erek pakuvad nii majade tüüpprojekte kui ka võimalust tellida täiesti omanäolisi maju. Kallas märkis, et eriprojektide puhul pikeneb maja tarneaeg vaid projekteerimisprotsessi võrra. Muidu peaks näiteks 150-ruutmeetrise maja võtmed kätte saama ligikaudu viie kuu pärast. Kõik sõltub muidugi konkreetsest majast.

Kallas soovitab huvilisel maja ehitamist juba varakult ette planeerida. Mitte nii, et oodatakse, millal suvi tuleb ja siis hakatakse tellima, vaid maja tuleks tellida juba talvel ja selleks ajaks, kui soe aeg kätte jõuab, saab Saare Erek hakata maja paigaldama. Majadetailid saavad tehtud siis juba varem – nii tuleb ehitise kogumaksumus soodsam ja töid saab pikemalt planeerida.

Kuigi Eestis on palkmajad kasutust leidnud peamiselt eramutena, on RPM tootnud ka mitmeid teisi majatüüpe: näiteks Venemaa jaoks kirikuid ja Belgiasse loomaaia külalistemaja. Norras ehitati maja väikesaarele ja kogu materjal viidi kohale helikopteritega.

Kui palkmajade puhul on levinud arvamus, et need sobivad pigem suvilateks ja pole eriti soojapidavad, siis spetsialistide projekteeritud ja ehitatud majad on vägagi soojapidavad. Näiteks saab palkmaju soojustada niimoodi, et maja välisseinapalke on kaks kihti ja nende vahele on soojustuseks pandud vill.

Peale palkmajade toodab RPM AS ka puitpaneelmaju, mida sarnaselt palkmajadega on võimalik valida nii tüüpprojektide hulgast kui ka erilahendustena ning majad paneb saartel kokku Saare Erek.

Print Friendly, PDF & Email