Tulus äri või šokeeriv statistika? (9)

Tulus äri või šokeeriv statistika?

HEA TOIDU PEAL: Ka möödunud aastal jätkus kogu maailmas sõjaliste kulude kiire kasv.

Maailm kulutas relvastusele enam kui poolteist triljonit dollarit. Stockholmis asuv Rahvusvaheline Rahu-uuringute Instituut (ingl k Stockholm International Peace Research Institute, lüh SIPRI) teatas oma iga-aastases aruandes, et kuna ka möödunud aastal jätkus kogu maailmas võidurelvastumine, seisab inimkond silmitsi tõsiste ohtudega.

Kõnealuses aruandes on veel öeldud, et loodusressursid on saanud peamiseks tüliõunaks riikidevahelistes suhetes ja põhjuseks, miks rahvusvaheline olukord on pingestunud. Peamist ohtu kujutavad endast endiselt tuumarelvad, ehkki paljud riigipead on lubanud tuumarelvastust vähendada.

SIPRI aruandest võib lugeda, et peamiselt toidavad palavikulist võidurelvastumist kõikjal maailmas aeg-ajalt puhkevad regionaalsed sõjalised konfliktid. Samas põhjendavad sõjaväelased ja poliitikud militaarkulude kasvu demagoogilise argumendiga – vajadusega kindlustada rahvuslikku julgeolekut.

Vastavalt Stockholmis asuva rahu-uuringute instituudi aruandele olid möödunud aastal kogu meie planeedi sõjalised kulutused 1,6 triljonit dollarit, mis on märkimisväärselt enam kui 2009. aastal.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email