Elle Mäe² – giiditsevad, matkavad ja tantsivad (2)

Elle Mäe² – giiditsevad, matkavad ja tantsivad

 

Tagaverel elaval Elle Mäel (sündinud Velviste) ja Kihelkonna Elle Mäel (Toll) on palju ühist. Saaremaa giidide ühingus, kuhu mõlemad ettevõtlikud naised kuuluvad, on nad segaduse vältimiseks ristitud Elle Mäe 1 ja Elle Mäe 2. Kuna Kihelkonnal elav Elle sai Mäeks varem, siis on tema Elle number 1.

Mõlemad on saanud oma perekonnanime abikaasalt, keda nad väga hindavad. Kokku said Elled oma kaasadega kaugetel maadel. Elle 1 viis oma mehega kokku ühine hobi kaugmatkamine, kohtusid nad Koola poolsaarel Hibiinides. Elle 2 kohtus oma tulevasega Kaug-Idas Tšukotkal, täpsemalt Magadani oblastis Bilibinos, kus üliõpilaste ehitusmalev esimest pioneerilaagrit ehitas.

Elle 1 on kasvatanud suureks kuus last ja on tuntud meister leiba küpsetama, Elle 2 on kahe tütre ema ja hinnatud õpetaja Kuressaare ametikoolis. Mõlemad on õppinud Orissaare keskkoolis, mis praegu kannab gümnaasiumi nime. Üle kõige armastavad nad oma peret ja kodusaart.

Elle 1 on põline saarlane, kelle ainus tingimus tulevasele tartlasest abikaasale oli, kui talle abieluettepanek tehti, et elama hakkab noorpere Saaremaal. Kodusaart kalliks pidav Elle 2 räägib, et kui ta Tallinna pedagoogilises instituudis õppis ja talle tehti pakkumine minna Moskvas elava eestlase perre lapsehoidjaks ja õhtuti käia ülikooli ettevalmistuskursustel, siis ütles ta sellest võimalusest ära. Kuna kord kuus pidi ta ilmtingimata saama Saaremaale akusid laadima. Teistmoodi poleks ta jaksanud, sest siin oli kodu ja lähedased. Nii otsustaski ta jätkata õpinguid Tallinnas.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email