Saarlasi kimbutas velotuuril ebaõnn

Saarlasi kimbutas velotuuril ebaõnn

VIIMANE ETAPIVÕIT: 54. Saaremaa velotuuri viimasel etapil võidutses Sander Maasing.
Foto: Raul Vinni

Saaremaa jalgrattaklubi Viiking sai 54. Saaremaa velotuuril meeskondlikus arvestuses kolmanda koha. Mihkel Räim tuli juunioride arvestuses teiseks.

Eile sõidetud viimase, 67,4-kilomeetrise etapi kestel hoiti pidevalt tempot ning kedagi eest ära ei lastud. Kuressaares toimunud grupifiniši võitis Sander Maasing (Team Peloton). Saarlaste parimana oli Mihkel Räim Mustjala–Kärla etapil kaheksas.

Enne lõpusirget oli Räim olnud veel neljas ning tal olid kõik võimalused võidelda viimase etapi võidu eest, kuid enne viimast kurvi libises Räime jalg pedaalilt ja ta pidi esikohavõitlusest taanduma. Viimast etappi tumestas ka grupifiniši rüsinas kukkumine vahetult enne finišisirget. Nii kaotas kõvasti näiteks saarlane Indrek Rannama, kes jõudis üle lõpujoone päris verisena ja konkurentide peale üsna vihasena.

Velotuuri liidrisärgi ja võidu suutis säilitada eile 20-ndana lõpetanud Mart Ojavee (CF1). Mihkel Räim oli juunioridest teine ja Viikingi klubi üldarvestuses kolmas.

Velotuuri korraldaja ja Viikingi klubi pealik Riho Räim jäi oma klubi esinemisega rahule. “Poisid olid tublid, ainult ebaõnne oli natuke palju,” märkis Räim, viidates eile Mihkel Räimega juhtunule ja üleeilsele juhtumile, kui liidrite hulgas olnud Indrek Rannamal purunes Viidumäe kruusalõigul kumm.

Räime sõnul ei olnud Viikingi esisõitjad teistest kehvemad. Uus võimalus medalite eest võitlemiseks tuleb juba järgmise nädala alguses, kui Saaremaal sõidetakse Eesti meistrivõistlused grupisõidus ja temposõidus. “Ehk võtavad poisid siis need medalid, mis nüüd võtmata jäid,” sõnas Räim.

Velotuuriga jäi Räim üldiselt samuti rahule. “Sportliku poole pealt oli velotuur väga tugev. Usun, et sellist velotuuri annab edaspidi oodata,” arvas ta ja tõi näiteks, et keskmised kiirused olid sel aastal väga suured.

Print Friendly, PDF & Email