Paadi virutanud vargad jätsid pere saarele vangi (12)

Laupäeval Vilsandi rannast paadi varastanud kaabakas jättis kahe väikese lapsega pere saarele vangi. Pere, kus kasvavad kolme- ja kuueaastane laps, kasutas paati ühenduse pidamiseks Saaremaaga ning hetkel neil see võimalus puudub. “Oleme lastega lõksus,” ütles Saarte Häälele pool aastat Vilsandil elanud Vahemere talu perenaine Tiina Randus.

Randuse sõnul on tegemist ajaloos esimese paadivargusega Vilsandi saarel. “Igasugune turvatunne on saarel kadunud,” sõnas Randus, lisades, et kui varem võis kodust rahuliku südamega lahkuda uksi-aknaid lahti jättes, siis nüüd enam nii ei ole. Samuti on perenaine edaspidi umbusklik saare külaliste vastu.

Kas paadi varastasid saarel juhutöid tegemas käivad mehed või tulid paadivargad mujalt, seda perenaine arvata ei osanud ja avaldas lootust, et selle selgitab välja politsei. Vargaid nähti paadiga liikumas Harilaiu poole.
Väga targad inimesed paadivargad omaniku sõnul olla ei saanud, sest ankruköis oli puruks lõigatud. “Selle asemel, et köis lihtsalt kokku kerida,” ei suuda perenaine oma sõnul varaste juhmust mõista.

Politseist kinnitati Saarte Häälele, et toimepandud teo suhtes algatatakse kriminaalmenetlus. “Seda paati asuti otsima, otsingutel osalesid ka piirivalvurid, kuid ei leitud,” ütles prokuratuuri pressiesindaja Carol Merzin. Vilsandi saarelt varastati hall kummipaat Bush K-400 koos mootoriga Mercury 15HP FourStroke.

Mootori korpusele on graveeritud “Vahemere talu” ja paadis oli kaks laste päästevesti. Paati nähti sõitmas Vilsandilt Harilaiu poole. Pealtnägijatel ja asjast teadjatel palutakse võtta ühendust telefonil 56 903 333 või teatada politseisse. Vaevatasu võimalus!

Print Friendly, PDF & Email