Heldur Harry Põlda läheb paavstile laulma (14)

Paavst Benedictus XVI preestriks pühitsemise 60. aastapäeva juubeliüritus “Homage of Artists” (“Kunstnike austusavaldus”) avatakse 4. juulil Arvo Pärdi teosega “Vater unser”, mida esitab Kuressaarest pärit noor poiss-sopran Heldur Harry Põlda ning klaveril saadab autor.

“Olen väga õnnelik. Minu jaoks on see hästi suur au, sest väga vähestel inimestel saab kord elus osaks selline õnn laulda paavstile enesele,” ütles eile 14-aastane laulugeenius Heldur Harry Põlda, kes parasjagu viibis koos Teaduste Akadeemia nais- ja meeskooriga Narvas kontsertturneel. Eile õhtul oli neil esinemine Narvas, täna õhtul lauldakse Peterburi Jaani kirikus. Seejärel saab Heldur Harry pisut puhata ja kohe ongi Rooma sõit ukse ees.

Paavsti juubeliüritusele sai kutse 60 kunstnikku üle maailma, kellest enamik on visuaalsete kunstide esindajad. Heliloojaid kutsuti vaid kolm: Arvo Pärt Eestist, Ennio Morricone Itaaliast ja James MacMillan Šotimaalt.

Kutse saanutel paluti paavstile pühendada üks teos oma loomingust. Arvo Pärt valis juubelikingituseks paavstile oma 2005. aastal klaverile ja poiss -sopranile kirjutatud teose “Vater unser” (meieisapalve). Kingituseks on noodi käsikirja koopiat sisaldav vastvalminud singel ja teose elav ettekanne helilooja osalusel.

Print Friendly, PDF & Email