Turiste teetööd ei heiduta (4)

Turiste teetööd ei heiduta

TOLMAB: Kuressaarest Nasvale sõitmiseks kulub praegu aega, sest teekate on üles freesitud ja kiirus piiratud.
Foto: Egon Ligi

Nasva silla ümberehitus ja teetööd selles piirkonnas on küll raskeks teinud kohalike elu, kuid majutusasutustesse suunduvaid turiste ei paista teetööd heidutavat. Mitmed Saarte Häälega vestelnud ettevõtjad kinnitasid, et need kliendid, kes tahavad tulla, tulevad kõigele vaatamata.

”Ega see kerge meile ole, aga mis teha, tuleb üle elada, ja just helgema tuleviku nimel,” ütles Nasval Lepametsa puhkemaju pidav Maie Viirsalu, kes oma sõnul pabistanud ise hoopis rohkem kui külalised. Viirsalu kinnitusel on kõik tema külalised teetöödesse siiani mõistvalt suhtunud. Nii need, kes on juba kohale tulnud, kui ka need, kes on teinud eelbroneeringu ja kellele ta on teada andnud, et Nasval käivad teetööd.

Ka Västriku puhkemaja perenaine Urve ei nurise teeremondi üle. ”Praegu on kõik korras,” kinnitas ta, lisades, et ükski külaline ei ole teeremondi tõttu tulemata jätnud. Mändjala kämpingust öeldi Saarte Häälele, et osa kliente on küll nurisenud teeremondi üle, kuid kas külastatavus on seetõttu ka vähenenud, pole praegu veel selge.

Juuni alguses muutsid Nasva silla ümberehitus ja sealsed teetööd Nasva aleviku elanike elu üsna talumatuks, sest autode tekitatud tolmu tõttu pidid inimesed kinni hoidma nii aknad kui ka uksed.

Vana sild suleti ja kõik Sõrve maanteed kasutavad sõidukid suunati läbi aleviku, ajutise sillani viivale kruusateele. Seal liikudes tekitasid sõidukid aga nii suure tolmupilve, et ei olnud võimalik isegi õues viibida. Nüüdseks ei pidanud olukord kohalike sõnul nii väljakannatamatu enam olema, kuid teetöödega kaasnev tolm ja liikluspiirangud segavad tavapärast elurütmi siiski.

Print Friendly, PDF & Email