Aasta gümnasistid on Mihkel Lember ja Mairo Tänav (Tänak) (7)

Aasta gümnasistid on Mihkel Lember ja Mairo Tänav (Tänak)

KAUNITE KUNSTIDE KUNINGANNA: Nii kultuuritegevuses kui ka õppetöös premeeritud Liisa Saaremäel võtab vastu õnnitlusi linnapea Mati Mäetalult ja abilinnapea Tiina Talvilt.
Foto: Sander Ilvest

Kuressaare parimate abiturientide vastuvõtul Kuressaare kultuurikeskuses ei tundnud linnapea Mati Mäetalu muret, kas saalis istujad kõrgkoolidesse sisse saavad, vaid kas keegi ka Saaremaale tagasi tuleb.

Aasta gümnasisti tiitliga pärjatud Mihkel Lember oli linnapeast positiivsemalt meelestatud, lubades millalgi kindlasti tagasi tulla. “Kas just kohe, sest natuke peab enne nägema ka, mis maailmas toimub,” arvas Lember. Lubaduse oma kodusaarele tagasi tulla andis ka Mairo Tänav (Tänak).

Enim auhindu ja pikima tutvustuse osaliseks sai vastuvõtul Saaremaa ühisgümnaasiumi lõpetaja Liisa Saaremäel, kellele kuulus seekordne Kaunite kunstide noortepreemia, lisaks ka tunnustus kooli eduka lõpetamise eest. Liisa oli oma plaanidest rääkides aus, öeldes, et teda ei pruugi Saaremaal tulevikus enam palju näha. Oma täpsetest plaanidest noor näitleja, laulja, kunstnik, poetess jpm veel rääkida ei tahtnud.

Küsimusele, mis selle nimel tegemata on jäänud, et täna siin olla, vastas Liisa, et ta ei ole telekava vaadanud. Oma ettevõtmiste üle järele mõeldes tunnistas aga, et ilmselt on palju lollusi tegemata jäänud. Ühe tarkusena, mis ta siit kaasa võtab, tõi abiturient Liisa välja oskuse teha kõike nii palju, kui vaja, ning siis kõike seda, mida ise tahad, veel kuhjaga peale.

Ilmselt saavad nüüd noorte ees seisvad valikud olema keerulised, kuid mitte nii keerulised kui Riinu Ansper, kes pidavat olema keeruline kui keemiavalem – nii väidavad tema klassikaaslased. Mis seal salata, ei osanud ka Riinu ise tuua välja ühtegi temast endast riukalisemat valemit, hoolimata sellest, et neiu just keemiat õppima läheb.

PARIMAD
Aasta gümnasistid

Mairo Tänav (Tänak) – Kuressaare gümnaasium
Mihkel Lember – Saaremaa ühisgümnaasium

Kaunite kunstide lastestipendium
Karl Kadak – Kuresaare vanalinna kool, 5. klass
(juhendaja-õpetaja Kadi Tänav (Tänak))
Airike Kapp – SÜG, 5. klass
(juhendajad Rita Ilves, Riina Laanes)

Kaunite kunstide noortestipendium
Liisa Saaremäel – SÜG, 12. klass
(juhendajad Rita Ilves, Kairit Sepp, Leida Viira)

Parimad lõpetajad

Saaremaa ühisgümnaasium:
Riinu Ansper
Teele Koel
Kristjan Lukk
Karel Reisko
Stiine Viljaste
Piret Metsamäe
Signe Toom
Gustav Kull
Mihkel Lember
Äret Pea
Liisa Saaremäel
Anna Talvi
Elina Varendi

Kuressaare gümnaasium:
Johanna Toplaan
Mikk Maasik
Mairo Tänav (Tänak)
Argo Sannik
Liina Sepp
Janno Siim
Merilin Heinsoo
Kerttu Olesk
Holger Kilumets
Kristiina Ader
Helena Hiis
Jorgen Holm
Karli Saar

Kuressaare täiskasvanute gümnaasium:
Evelyn Humal
Reet Tammeveski
Kersti Kuusksalu

Print Friendly, PDF & Email