SÜG-i poisid ja Gymnastica tüdrukud Talsis

SÜG-i poisid ja Gymnastica tüdrukud Talsis

LÕBUS JA LUSTAKAS REIS: Saaremaa ühisgümnaasiumi 25 noort mehehakatist poistekoorist Kratid tundsid reisist suurt rõõmu.
Foto: Jaanus Ausmees

29. mai varahommikul kogunes Saaremaa ühisgümnaasiumi ette 25 noort mehehakatist poistekoorist Kratid ja 8 tüdrukut võimlemisklubist Gymnastica, et alustada ühist kontsertreisi Lätis asuvasse Talsi väikelinna.

Sõprus lätlastega algas eelmise aasta oktoobris, kui Talsi poistekoor ja rahvatantsijad andsid Kuressaares kaks kontserti. Tänuks võõrustamise eest sai Saaremaa ühisgümnaasium kutse vastukülastuskäigule. Laulukoore on koolis mitu, seekord langes liisk poistekoorile Kratid. Tantsulise osa eest hoolitses õpetaja Tiiu Haavik, kes seadis muusikasse meeleolukad võimlemiskavad.

Piiri ületamine Iklas sujus tõrgeteta. Esimese vahepeatuse tegime Läti pealinnas Riias, kus külastasime Baltimaade suurimat vanade sõidukite muuseumi, milles on eksponeeritud üle 220 auto ja mootorratta. Selgus, et selles mehises muuseumis oli palju põnevat – alates vanadest uunikumidest, lõpetades meie täiskasvanud saatjate jaoks nostalgiahõnguliste maanteemuhkude, Jawade ja külgkorviga mootorratastega. Sõit jätkus Talsi suunas.

Talsi, mida kutsutakse Põhja-Kuramaa südameks, on looduskaunis väikelinn, mis asetseb üheksal künkal. Esmakordselt mainiti linna ajalooürikutes aastal 1231. Talsi linna piiril kohtusime Talsi Sakum-kooli huvijuhi Lailaga, kes juhatas meid esmalt söögikohta. Siitpeale kulus marjaks ära meil kaasas olnud giidi Inga Virvese läti keele oskus.

Inga on Talsi linna lähedal sündinud, kuid nüüdseks elab juba aastakümneid Saaremaal. Ta tutvustas meile kohalikke kombeid ja tavasid, poisid said teada, kuidas läti keeles teretada ja tänada. Pärast kosutavat õhtusööki sõitsime koolimajja, kus jagasime ära meile ööbimiseks antud klassiruumid. Kimpsud-kompsud ära paigutatud, suundusime Talsi kultuurimajja hommikuseks kontserdiks proovi tegema.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Piret Paomees ja Heli Leppik

Print Friendly, PDF & Email