Vallavanem Ludvik Mõtlep Leisi tanklast: Tehtud! (17)

Vallavanem Ludvik Mõtlep Leisi tanklast: Tehtud!

KINGITUS KÕIGE RIKKAMALE: Olerex andis tasuta paagitäie kütust Leisi lasterikkaimale perekonnale. Autot tangib uhke vanaisa Peeter Sagor, tegevust jälgib Olerexi juhatuse liige Sulev Schasmin.
Foto: Egon Ligi

Olerexi tankla eilsel pidulikul avamisel võis Leisi vallavanem Ludvik Mõtlep rahumeeli tsiteerida poliithiiglast Edgar Savisaart. Kaua ooda-tud tankla on valmis saanud.

Kuigi tankla on klientidele avatud olnud juba mõnda aega, sooritas eile esimese ametliku tankimise Leisi valla lasterohkeima perekonna – kaheksa lapselast – vanaisa Peeter Sagor, kellele Olerex kinkis tasuta paagitäie bensiini. Nii nagu on Sagoril kindlasti oodata ka uusi tankimisi Olerexis, on tal oodata ka üheksandat lapselast. Peeter Sagor raputab sellest rääkides rõõmsalt pead, kiites kurge ja uue tankla asukohta.

Enam ei pea autole kütuse saamiseks kõigepealt 10 liitrit maha sõitma, ütles avamise eel oma auto paaki täitnud Liis Humal. Väikeste kaksikute Karja külast pärit ema sõnul pole tanklast puudust tundnud mitte ainult kohalikud, vaid ka turistid, kes on temagi käest viimases hädas kütust küsima tulnud. Saatuse irooniana polnud ka uue Olerexi esimesed kliendid saarlased, vaid puhkust veetvad sakslased.

Hea koostöö vili

Tankla asukoha olulisust rõhutasid kõik avamisel kõnelejad, samuti märgiti korduvalt ära, kui tähtis oli kogu protsessi käigus valla ja Olerexi omavaheline koostöö, seda ka rahaliselt, kuna ehitust toetas ka vald oma vahenditest. Olerexi nõukogu liige Andres Linnas toonitas, et just tänu valla juhtidele sai jaam Leisi toodud.

Nüüd, kui tankla on avatud, kutsus Leisi vallavanem Ludvik Mõtlep kõiki inimesi seda ka agaralt kasutama, et mõne aja pärast poleks Olerex sunnitud pille taas kotti panema. Andres Linnas Olerexist nägi aga asja natuke helgemas valguses. “See ei ole teenimise objekt, see on sotsiaalne objekt,” ütles Linnas, rääkides, miks Olerex oma tanklaga Leisi tuli.

Kõikidel tankla kasutajatel soovitas Linnas aga igas olukorras rahulikuks jääda. Kuna tegemist on täiesti uue tanklaga, võib ette tulla igasuguseid asju. “Kui tankimisautomaat teie raha ära võtab ja tagasi ei anna, ärge olge tige,” ütles Linnas, lisades, et raha on ju õiges kohas – see on Eesti ettevõtte käes. Linnas lubas siiski kõikidele inimestele neilt vääriti võetud raha tagasi maksta, tuleb lihtsalt Olerexiga ühendust võtta.

Print Friendly, PDF & Email