Üle 65-aastased saavad pikema haigushüvitise (1)

Riigikohtu üldkogu tunnistas teisipäeval põhiseadusega vastuolus olevaks ja tühistas ravikindlustuse seaduse sätte, mis piiras 65-aastaste ja vanemate isikute õigust haigushüvitisele 90 päevaga aastas. Samas oli alla 65-aastastel seaduse järgi õigus haigushüvitisele kuni 250 päeva aastas.

Haigekassa on riigikohtu teisipäevase otsuse 65-aastaste ja vanemate inimeste haigushüvitiste kohta teadmiseks võtnud ja on valmis seda kohe rakendama hakkama.

Riigikohus pidas põhiseadusega vastuolus olevaks ka piirangut, mille kohaselt üle 65-aastased inimesed saavad haigushüvitist ainult kuni 60 järjestikust kalendripäeva, samas kui noorematel on õigus haigushüvitisele tavaliselt kuni 182 päeva järjest, teatas riigikohtu pressiesindaja BNS-ile.

Riigikohtu üldkogu leidis, et seatud vanusepiir 65 aastat ei ole põhjendatud: “On üldteada, et vanemaealised isikud on keskmiselt haigemad kui nooremad ja vajavad keskmiselt rohkem arstiabi. Samas statistikast tulenev 65 eluaasta eapiir on tingitud statistika tegijate sellisest gruppide loomisest, mitte sellest, et inimeste terviseseisund 65-aastaseks saamisel automaatselt ja oluliselt halveneks,” märkis riigikohus.

Print Friendly, PDF & Email