Lugeja kiri: Saaremaa kõhutantsijad suurel kevadkontserdil

Saaremaa kõhutantsugrupil Gameela avanes tänu meie ühele külalistreenerile Jelena Köönverkile suurepärane võimalus osaleda suurel idamaise tantsu ja Polüneesia tantsude kevadkontserdil 29. mail Tallinnas Lindakivi kultuurikeskuses.

Kevadkontserdi peakorraldaja oli tantsustuudio InesDance ja esinejad InesDance’i stuudio õpilased, õpetajad ja tantsijad muudest Tallinna kollektiividest nagu näiteks talendisaatest tuttav Mody duo ja ka Ines Karu ise mitme tantsuga. Teiste hulgas astus üles ka tuntud soome artist Laura Zaray, kes on esinenud ja võistelnud edukalt kõikjal Euroopas ja ka Egiptuses.

Kontsert oli hästi korraldatud. Põnevat jälgimist jätkus algusest lõpuni, publik ei olnud aplausiga kitsi. Juba kontserdi esimese numbriga köideti vaatajate tähelepanu – grupp profitantsijatest shamadan’iga (küünaldega kroon, mis pannakse tantsijale pähe).

Kolmandana esineski Saaremaa tantsugrupp. Meie Gameela kõhutantsijatele pakkus selle esinemise välja tantsuõpetaja Jelena Köönverk, kes ise tant­sib InesDance’i tantsustuudios. Meie tantsudebüüt suurel laval oli “Ya salam al balady”, koreograafia Sandra Vokk, tantsu õpetas selgeks Jelena Köönverk.

Jelena jäi meie tantsijate etteastega väga rahule ja oli tõeliselt õnnelik, et tema õpilased pealinnas nii eduka lavadebüüdi tegid. Kõhutantsutrupp Gameela alustas kolm aastat tagasi Inspira huvikoolis. Tänaseks on meist saanud MTÜ Tantsustuudio Gameela.

Tiia Leppik

Print Friendly, PDF & Email