OG olümpiamängud lõpetasid kooliaasta

OG olümpiamängud lõpetasid kooliaasta

Foto: Elina Kalm

Orissaare gümnaasiumi pisut tavapäratuid alasid pakkunud lustakas kooliolümpia toimus juba neljandat korda, omavahel mõõtu võtnud 13 nn riigist kogus enim medaleid ja punkte Jaapan ehk 10. klass. 5.–8. klasside arvestuses tegi parima tulemuse Jamaika (6. kl).

Piduliku rongkäigu, lipuheiskamise, tulesüütamise, olümpiavande andmise ja esindamiseks valitud riikide kultuuriprogrammiga alanud teine juunikuu päev päädis 2011-meetrise soovituslikult kohustusliku maratoniga.

Vahepealse viie tunni jooksul võisteldi erinevates pendelteatejooksudes, koolikoti või käsikutega kaugushüppes, rahvastepallis, sopsu-, saapa- ja luuaviskes, taldrikulennutuses, tagurpidijooksus, vägikaikaveos ja hüppenööriga hüppamises. Samuti selgitati välja parim võrkpallitiim, kelleks osutus Eesti (12. kl), neile järgnesid värvikad Somaalia Piraadid (11. kl) ja pronksi sai Jaapan (10. kl).

Riikidevahelisse punktitabelisse lisandusid peale olümpiamängudel teenitu ka hinded plakati, rahvusviisi, viktoriini ja kultuuri tutvustamise eest. Osalejate riietuski oli valitud vastavalt esindatava maa traditsioonidele. Algklassid moodustasid võrdsuse huvides segavõistkondi ja tegid vaatamata pea kohal lõõskavale päikesele kõik alad vapralt kaasa. Kooli lõpuaktusel tänati suure aplausiga pisikest 1. klassi õpilast Helena Teesalu, kes pikal maratoniteel ka oma väsinud sõpra abistas ja ootas.

Print Friendly, PDF & Email