SaareMaaPäevad toimuvad tänavu kesklinnas (4)

SaareMaaPäevad toimuvad tänavu kesklinnas

AASTA PÕLLUMEES: Mullu tunnistati Saare maakonna aasta põllumeesteks Lea ja Andrus Sepp. Kes tänavu tunnustuse osaliseks saab, kuulutatakse välja 17. septembril Kuressaare keskväljakul.
Foto: Egon Ligi

Mullu septembris Auriga kaubanduskeskuses ja selle parklas toimunud SaareMaaPäevad toimuvad tänavu Kuressaare kesklinnas.

Maapäevade ühe korraldaja, Saaremaa arenduskeskuse juhi Piret Piheli sõnul on lisaks asukohavahetusele – Auriga juurest linna südamesse – kavas veel mõningaid uuendusi. Üks olulisemaid uudiseid on näiteks see, et SaareMaaPäevad kestavad sel sügisel tervelt ühe päeva võrra kauem kui varasematel aastatel. Ka ürituse toimumise kuupäevades on korraldajad kokkuleppele jõudnud ning seega on kindel, et kohalikule ettevõtlusele mõeldud ettevõtmised toimuvad Kuressaare keskväljakul, kultuurikeskuse ruumides ja turuplatsil 15. septembrist 17. septembrini.

Piret Piheli sõnul on ettevõtluspäevade esialgne programm koos ja esimesed ettevõtmised on selle raames mitmesugused loengud ning avatud töötoad potentsiaalsetele ja alustavatele ettevõtjatele. Samal päeval on kavas ka traditsiooniline ettevõtlusseminar, kus tunnustatakse kohalikke ettevõtjaid. Mis täpsemalt seminari tänavune teema saab olema, on veel täpsustamisel.

Reedesele päevale jääb seekord ettevõtlusnäituse ja messi avamine kultuurikeskuse ruumides. Laupäev on aga nagu ikka päris kirev ning tegemist ja vaatamist jätkub hommikutundidest õhtuhakuni. Siis peaks linna keskväljakul ja turul kõigi eelduste kohaselt toimuma põllumajandusmasinate paraad ja väljanäitus, väiketootjate ja talunike turupäev, Saarte Hääle ja Kadi raadio ühine hiigelkõrvitsate konkurss, välja kuulutatakse ka 2011. aasta Saaremaa aasta põllumees. Üllatusi on ettevõtluspäevade raames aga veelgi tulemas, sest nagu Piret Pihel rõhutas, on praeguse seisuga tegemist üksnes esialgse kavaga.

Piheli sõnul on SaareMaaPäevade korraldajatel palju koostööpartnereid, kes panustavad ürituste õnnestumisse ka rahaliselt. Esialgsed kokkulepped on EAS-iga, Kuressaare linnavalitsusega, Kaarma vallaga, Saarte koostöökoguga, Saaremaa ettevõtjate liiduga, Saaremaa turundusühistuga, Saarte Hääle ja OÜ-ga Saaremaa Raadio. Endiselt on aga oodatud huvilised, kes ka tahaksid ettevõtluspäevade korraldamisel kaasa lüüa.

Saarte Hääl otsib aasta põllumeest
Saarte Hääl ja Kadi raadio ootavad endiselt Saare maakonna aasta põllumehe nominente. Tänavu saab nominente esitada kuni jaanipäevani ja võitja kuulutatakse välja sügisel toimuval SaareMaaPäeval. Aasta põllumehe kandidaate võivad esitada nii asutused-ettevõtted, kodanikeühendused, omavalitsused kui ka üksikisikud. Kandidaadi esitamiseks vajaliku ankeedivormi leiab ka Saarte Hääle veebis.

Konkurss toimub juba viiendat korda. Varasematel aastatel on aasta põllumeesteks valitud Indrek Haamer (2007), Ülar Tänak (2008), Kaido Kirst (2009) ning Lea ja Andrus Sepp (2010).

Print Friendly, PDF & Email