Ärimees Tuulberg tõi ruhnlastele uue bussi (7)

Ärimees Tuulberg tõi ruhnlastele uue bussi

RUHNLASTE TEENISTUSSE: Läinud nädala algul sõitis Ruhnu vallavalitsusele kuuluv saare ainus liinibuss juhi terviserikke tõttu teelt välja vastu puud. Juba mõne päeva pärast oli uus buss kohal.
Foto: Aare Sünter

Ruhnu vallavanema Aare Sünteri sõnul oli saare elanike üllatus väga suur, kui vaid mõned päevad pärast vana bussiga toimunud avariid saabus saarele uus, “Ruhnu Ekspressi” kirjadega buss.

Eelmisel teisipäeval juhtus Ruhnu saarel avarii, mille järel jäi vald bussita. “Kui sissekirjutuse kohaselt Ruhnu valla elanik Aivar Tuulberg avariist kuulis, hakkas ta tuttavate abiga kiiresti uut transpordivahendit otsima,” rääkis Aare Sünter Saarte Häälele.

Kaks päeva hiljem oli buss vallavanema sõnul välja valitud, kolmandal päeval kleebiti külgedele kirjad “Ruhnu Ekspress” ning sõiduk oligi valmis saarele saatmiseks. Ruhnu vallale kingitud buss saabus saarele laupäevaõhtul praamiga Amalie.

“Tuulberg on ka varem Ruhnu saarele erinevat tehnikat ja seadmeid toonud. Hea, kui on inimesi, kes oma võimalusi kasutades hoolivad ka teistest,” sõnas Sünter. Buss ei ole vallavanema sõnul küll “otse poeletilt”, kuid on siiski täiesti sõidukorras ja eelmisest bussist uuem.

“Kui peale avariid oli kartus, et sellesuvisel turismihooajal harjumuspärane sadama ja küla vaheline bussiliin puudub, siis nüüdseks on probleem lahendatud,” kinnitas Aare Sünter.

Turistid ja Ruhnu elanikud pääsevad sadamast külla ja külast sadamasse nagu eelmistelgi aastatel. Buss alustab liinil sõitmist kohe, kui vajalikud dokumendid on vormistatud. Ruhnlastele uut bussi muretseda aidanud Aivar Tuulberg Saarte Häälele oma tänuväärset tegu kommenteerida ei soovinud.

Print Friendly, PDF & Email