Kuressaare supelrannas ja sadamas heisati Kotkalipp

Kuressaare supelrannas ja sadamas heisati Kotkalipp

Autor: Silver Saluri

Nii Kuressaare supelrannas kui Kuressaare sadamas heisati täna Kotkalipp – märk sellest, et lipuomanik suhtub hoolikalt merega seonduvasse loodusesse ja ümbritsevasse keskkonda.

„Kuressaare sadam on rajamisest saadik täitnud kõiki rahvusvahelistele väikesadamatele esitatud nõudeid mereohutuse, keskkonnakorralduse ning ka võimaliku reostustõrje vahendite osas. Sadamas heisatud Kotkalipp on tunnistuseks heast teenuste kvaliteedist ja keskkonnasõbralikkusest,“ sõnas majandusala abilinnapea Kalle Koov.

Kui juba mullu lehvis Kotkalipp Kuressaare sadamahoone mastis, siis sel aastal heisati lipp ka supelrannas. Abilinnapea Kalle Koovi sõnul teeb linn kõik selleks, et Kuressaare supelrand oleks suvisel ajal meeldiv ujumis- ja vaba aja veetmise koht. „Ühe esimese rannana saab Kotkalipu just Kuressaare ning see on meile tunnustus, mis võiks muutuda ilusaks traditsiooniks,“ lausus Koov, lisades, et kindlasti meelitab lipp randa ka rohkem nautlejaid.

Alates eelmisest nädalast töötab supelrannas ka mehitatud vetelpäästeteenistus tööpäeviti kell 10-20 ning avatud on rannakohvik. Lisaks Kuressaare supelrannale on tänavu Kotkalippu taotlenud veel Pärnu rand. Eesti sadamaid, kus lipp masti tõmmatakse, on aga kokku 17. Teiste hulgas heisatakse Kotkalipp taas ka Roomassaare sadamas.

Print Friendly, PDF & Email