Katarina Jee sihib kolme riigi meistriks (1)

Katarina Jee sihib kolme riigi meistriks

 

Enim välisvõistlustel osalev Saaremaa Merispordi Seltsi (SMS) jahi Katarina Jee meeskond on seadnud endale selleks hooajaks ambitsioonika eesmärgi.

Hooaeg sõidetakse nii, et oleks võimalus tulla avamerepurjetamises kõigi kolme Balti riigi meistriks.

“Tegelikkuses ei ole kõik nii lihtne ja oleme rahul, kui saame esikolmikusse,” sõnas jahi kapten Mart Tamm. Selline otsus tehti tema sõnul tingituna ka meie regiooni avamerepurjetamise kalendrist.

Ta selgitas, et algselt soovisid nad sõita Läänemere suurimat regatti Gotland Rundt, kuid siis ei jõuaks nad ajaliselt Watergate’i ja Muhu väina regatile.

“Muhu väina regatt, mis on samal ajal ka Eesti meistrivõistlused avamerepurjetamises, on meie jaoks muidugi kõige tähtsam regatt,” kinnitas kapten, kes juhtis oma jahi eelmisel aastal Muhu väina regatil III võistlusgrupis neljandale kohale.

Leedu meistrivõistlustest osavõtuga on Tamme sõnul päri kogu meeskond. Katarina Jee on sellel võistlusel ka tiitlikaitsja. Ning kolmandaks minnakse esmakordselt ka Läti meistrivõistlustele. Mis tingib omakorda selle, et samal ajal toimuvatel Saaremaa meistrivõistlustel nad sel aastal kaasa ei tee.

“Hooaeg on lühike ja mitmed võistlused kattuvad ajaliselt, seetõttu ei jõua võistelda kõigil huvitavatel võistlustel,” märkis Mart Tamm. Katarina Jee hooaja algus pole kuigi roosiline olnud. SMS-i karikasarjas pole eelmise aasta ülekaalukad võitjad kahel esimesel etapil võidurõõmu maitsta saanud.

“Hooaeg ei ole tõepoolest hiilgavalt alanud. Loodame, et saame jahi hooaja arenedes kiiremini liikuma ja et tuuled on meile soodsad,” usub kapten Tamm, et tähtsate võistluste ajaks on asjad muutunud.

Mercuriuse protest Centauri vastu rahuldati
7. mail SMS-i avamerepurjetamise hooaja avaregatina sõidetud Heiti Rebase regati lõplikud tulemused selgusid alles möödunud nädalavahetusel.
Protestikomitee otsusega diskvalifitseeriti karistuseks regati kolmandana lõpetanud Centaur märki vaheletrügimise eest. Seega kaotas Centaur Heiti Rebase regati 4. koha ja karikavõistluste arvestuses kaotas meeskond suuremate grupis kolmanda koha punktid.
Regati lõppjärjestus: 1. Kadri; 2. Zoo; 3. Sophia; 4. Katarina Jee; 5. Karina; 6. Liliann; 7. Mercurius; 8. Maris; 9. Lote; 10. Cassandra.

Print Friendly, PDF & Email